Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

parrot mki9200 - polski język

slav-kiler 26 Mar 2018 09:23 8778 53
    madteo
    Poziom 6  
    Update przez USB już próbowałem (patrz post #25).
    Masz jakieś namiary na schemat tego kabla? Chętnie pokombinuję :)
    slav-kiler
    Poziom 9  
    Sprawdźcie jeden szczegół , a mianowicie wielkość pliku aktualizacji z angielskim a polskim się różni. Może tu trzeba szukać przyczyny błędu aktualizacji?
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Musi się różnić. Kiedyś słyszałem teorie , że pamięć jest zbyt mała aby pomieścić Polski język i można ją przelutowac ale potem ktoś inny mówił, że nie.
    slav-kiler
    Poziom 9  
    myślę że to nie za mała pamięć , tylko partycje lub miejsce w tej pamięci nie przyjmie więcej danych. trzeba by skopiować wsad z polskiej wersji i wrzucić programatorem do wersji angielskiej, myślę że to zakończy temat. niech odda ktoś do testów , lub odczytu eeprom i zakończymy sprawę.
    CieniuPL
    Poziom 1  
    Może nie zupełnie w temacie, ale jak można rozpoznać w której strefie językowej jest dany zestaw (mając tylko blue box z numerem seryjnym)? Od kilku dni próbuję znaleźć w sieci jakiś opis co jest gdzie w numerze seryjnym, ale na nic konkretnego nie trafiłem...
    slav-kiler
    Poziom 9  
    z tego co pamiętam cyfra przed literą musi być 2 zamiast 1 czyli jak u mnie jest numer seryjny ps320101ba0c117278 to powinno być np: numer seryjny ps320102ba0c117278

numer seryjny psXXXXX2baXcXXXXX
    robo048
    Poziom 5  
    Witam, powiem wam taką sytuację, otóż ja również miałem u siebie wersję angielską w parrot mki9200, zaktualizowalem ja jakieś 1.5 roku temu do wersji polskiej , aktualizowalem przez pendrive, już nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem, ale jakoś się udało. Problem w tym że po aktualizacji nie mogę korzystać z zestawu w 100% , jak chce posłuchać muzyki przez Bluetooth to nie działa , na ekranu zestawu widać że gra jakaś muzyka, ale zestaw wogole nie przelacza radio do słuchania, tylko leci co leciało, strasznie nad tym ubolewam bo nie mogę sobie posłuchać muzyki jakiej chce, tylko zdany jestem na CD, druga rzecz jest taka że zestaw potrafi się zawiesić i zresetować np podczas rozmowy, rozłączy mnie i znów połączy jak się uruchomi, dzwoniąc do firmy parrot powiedzieli że samemu nie można robić aktualizacji bo centrala prędzej czy później się zepsuję, póki co już tyle czasu mi działa i mogę rozmawiać, ale brak odbioru muzyki przez Bluetooth mnie osłabia

Dodano po 2 [minuty]:

Chyba że słuchanie muzyki przez telefon ma się odbywać przez jakiś program w telefonie ? Czy jest to bez znaczenia?
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Jak widzisz, na ekranie że gra a nie słychać muzyki to wejdź w ustawienia patriota i poszukaj opcja odtwarzacz albo odtwarzanie. Klikasz tam i wybierasz telefon z jakiego ma grać. Później sprawdzę dokładnie jak ta opcja się nazywa. Czasem wystarczy odznaczyć telefon i zaznaczyć go ponownie.
    slav-kiler
    Poziom 9  
    Bzdury serwis opowiada, można samemu aktualizować , taki ci odpisali , bo nie wiedzą co odpowiedzieć lub co się zepsuło. Ja miałem już 3 parroty , sam każde aktualizowałem i z tego powodu się nie popsuło. Ja jak chcę pościć muzę z telefonu , to klikam na telefonie play i leci w głośnikach auta , lub w menu parrota z listy wejdź w bluetooth music. Może być tak , że masz nie sparowany telefon , a smartfon. A smartfony trzeba raz na parę dni wyłączyć lub zresetować , bo się cuda dzieją.
    robo048
    Poziom 5  
    Powiem szczerze że po aktualizacji nigdy nie grała mi ta muzyka na głośnikach, a jak mówicie wchodziłem w te ustawienia i telefon i było zaznaczone ze mój jest sparowany, ale chyba nie próbowałem go wyłączyć i włączyć , tylko zostawiłem poprostu, spróbuję tak zrobić jak mówicie , żeby ten ptaszek odznaczyc i zaznaczę jeszcze raz, a telefon smartfon na androidzie

Dodano po 1 [minuty]:

Napewno was poinformuję czy coś się zmieni
    robo048
    Poziom 5  
    A więc sprawdzałem w tych ustawieniach i klikalem różne rzeczy( nie wiem czy dobre) ale nic się nie zalaczylo,a bardzo bym chciał słuchać
    tomrom1985
    Poziom 30  
    A muzyka jak podłączyć przez Jack to gra?
    robo048
    Poziom 5  
    Jak podłącze to ta sama sytuacja, na ekranie parrot gra ale radio się nie przelacza, właśnie podejrzewam przez to że wgralem ten polski język
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Czy jest możliwe abyś podmienił od kogoś kabel Jack? Na terenie Warszawy lub bliskiej okolicy mogę udostępnić swój.
    robo048
    Poziom 5  
    Nie zbytnio to nie mam takiej możliwości, ale nie obwinial bym tutaj kabla, bo ani przez USB nie gra ani przez jack ani Bluetooth

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Jednak źle powiedziałem, jak podłączyłem kable to na ekranie dosłownie nie ma nic, żadnej reakcji
    madteo
    Poziom 6  
    robo048 napisał:
    Witam, powiem wam taką sytuację, otóż ja również miałem u siebie wersję angielską w parrot mki9200, zaktualizowalem ja jakieś 1.5 roku temu do wersji polskiej , aktualizowalem przez pendrive, już nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem, ale jakoś się udało.
    [...]

robo048 - czy masz może gdzieś jeszcze plik aktualizacyjny, który Ci zmienił wersję angielską na polską?
    madteo
    Poziom 6  
    slav-kiler napisał:
    [...] trzeba by skopiować wsad z polskiej wersji i wrzucić programatorem do wersji angielskiej, myślę że to zakończy temat. niech odda ktoś do testów , lub odczytu eeprom i zakończymy sprawę.

Jest jakaś realna opcja na wykonanie tego?
    Osobiście mam jedną angielską wersję do testów i mogę ją poświęcić jakby co:)
    julianowy
    Poziom 6  
    Stary temat jak świat, a mimo wszystko aktualny, więc odswierzam zamiast zakładać nowy. Zakupiłem takowy zestaw gdyż widziałem go u kompla w aucie, jednak myślałem że zmiana języka obejdzie się bez problemów. Pytanie do szanownego grona, czy któryś z Kolegów ogarnął temat zmiany języka na Polski (w moim zakupionym zestawie używanym jest niemiecki). Urządzenie samo w sobie wspaniałe ale nie tylko nie szprecham, ale i angielski u mnie cienko gdyż jestem z pokolenia które uczyło się rosyjskiego :). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Jak mi się trafi cos taniego to kupie i poeksperymentuję
    MrxPL
    Poziom 10  
    Witam, mam problem z tym samym modelem, kupiłem używaną centralkę z wyświetlaczem. W zestawie był kabel do iPoda, a wersja oprogramowania to 2.20. Menu jest po angielsku. Wszystko powinno więc pasować ale mam komunikat "incorrect update file" :/ Wgrałem oprogramowanie 1.96 i to poszło bez problemu ale dalej mam angielski a polskiego wgrać nie mogę....
    tomrom1985
    Poziom 30  
    "If the message "Incorrect update file" appears, first install version 1.96 available here, then install the new version (version 2.0 or above) available on this page. This message may appear if the software version on your Parrot MKi is too old in relation to version 2.0 (or later)."

Co do zmian języka:
    "Attention, le changement de langues sur les produits Parrot MKi9000, MKi9100 et MKi9200 peut entraîner la perte définitive de certaines fonctionnalités. Dans certains cas, un retour à la version précédente est impossible. Lisez attentivement les points ci-dessous avant d'envisager le changement de langues.

Les langues disponibles pour les produits MKi peuvent être classées en 5 zones.
    Zone 1
    Zone 2
    Zone 3
    Zone 4
    Zone 5
    Le changement de langue de la zone 1 vers la zone 3/4 est possible, mais vous perdrez définitivement les fonctionnalités suivantes :
    Impossible d'émettre un appel en utilisant la reconnaissance vocale ;
    Impossible de décrocher / refuser un appel entrant en utilisant la reconnaissance vocale ;
    MKi9100 et MKi9200 : Plus de synthèse vocale des noms du répertoire.
    MKi9000 uniquement : pas de synchronisation du répertoire.

La perte de ces fonctionnalités est définitive. Une fois la nouvelle version installée, il sera impossible de réinstaller la version précédente.

Les changements de langue suivants sont impossibles:
    Zone 1 vers zone 2 / Zone 2 vers zone 1
    Zone 3/4 vers zone 2 / Zone 2 vers zone 3/4
    Zone 1 & 3/4 vers zone 5 / Zone 5 vers zone 1 & 3/4

Le changement de langue au sein d'une même zone (Ex : Anglais vers Espagnol, Danois vers Suédois...) est toujours possible. Ce changement de langue n'entraîne pas de perte de fonctionnalités.
    "
    MrxPL
    Poziom 10  
    Znalazłem to samo tylko że po angielsku, mimo wszystko chciałem spróbować bo widziałem kilka komentarzy osób które miały język angielski i udało im się zmienić na polski. Ale dzięki za odpowiedź.