Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

parrot mki9200 - polski język

slav-kiler 08 Sep 2017 10:29 15891 57
    slav-kiler
    Level 10  
    Witam , jestem posiadaczem parrota mki9200 numer seryjny ps320101ba0c117278 , miałem soft 1,40 i zaktualizowałem do nowego 2,20. Chciałem zmienić język na polski , ale mam niebieskie pudełko z pierwszej grupy językowej i wyczytałem miedzy innymi na tym forum że nie da się grać polskiego. Po kontakcie z supportem parrota okazuje się jednak że jeśli ma sie soft poniżej 3.00 to można wgrac polski język . Taką odpowiedz dostałem od supportu :

Pytanie -
    Hello, I have a device from the first language group, and I installed an update with English. Everything works, but I would like to change the language to polish because I saw that it is available for installation. Can I install Polish language? I read on the internet that if I update the device from the first group - the Polish language. This will damage the unit and will stop working.

Odpowiedz -
    It is possible to update it but only if your current version is under 3.0 else it is not working.

Pytanie -
    Hello, I had a version of sw 1.4. I updated to sw 2.2. Can I upload a Polish language?

Odpowiedz -
    It should work normally. Try with the link below please: https://www.parrot.com/uk/support/product/parrot-mki9200
    Resumując , jeśli mamy soft poniżej 3.0 można wgrać język polski. nie mam dostępu do parrota gdyż dałem koledze do zamontowania w mym aucie i jak będę miał w aucie napisze jak przebiegła aktualizacja.parrot mki9200 - polski język

[url=https://obrazki.elektroda.pl/8515104900_1504859317_thumb.jpg[/img][/url]
    1 PAWEL
    Level 42  
    W sprzedaży są zestawy Polskojęzyczny PARROT MKi9200.
    Kupowałeś u dystrybutora ?
    slav-kiler
    Level 10  
    Nie. Kupiłem używany z allegro . Opis jest dla osób które nie mają polskiego bo przywieźli auto z zagranicy. A polski dystrybutor chce za polski język ponad 200 zł.
    1 PAWEL
    Level 42  
    Nowy z gwarancja to ponad 800 zł może się skuszę na używany widziałem z językiem polskim
    470 zł.
    slav-kiler
    Level 10  
    Ja kupiłem za 300 używany.
    tomrom1985
    Level 30  
    To ja się wtrące jako posiadacz tego zestawu. Mam go od 3 tygodni. Jestem zadowolony. Jedynie problem miałem z jakością muzyki przez kabel Jack. Kabel nihgdy nie używany, zafoliowany a okazało sie,że brakowąło masy od Jacka we wtyczce przy centralce. Maga poprawiona i teraz jest GIT.
    kameleon_plll
    Level 9  
    Kolego i jak udało Ci się bez problemu wgrać ten polski soft? Ja własnie kupiłem taki zestaw nowy przez allegro ale nie doczytałem że nie ma w nim języka polskiego i teraz kombinuje jak to może ugryźć - niestety u mnie nie ma złącza do iapoda mam tylko usb i jack - czy Ty masz podobnie?
    z góry dziękuję za pomoc i odpowidź
    tomrom1985
    Level 30  
    No ale soft wrzucasz albobposzlabys BT albobna pendrive'a zgrywasz pliki a aktualizujesz przez USB
    kameleon_plll
    Level 9  
    ok to wiem tylko jak chcesz pobrać ten soft to masz pokazane ze musisz mieć zestaw z kablem który ma wyjście ipod - no chyba że to pominąć i nie przejmować sie tym ?
    kameleon_plll
    Level 9  
    W takim razie jutro spróbuje zrobić taka aktualizacje i mam nadzieje ze go nie ucegle bo jeszcze go nawet dobrze nie przetestowałem. :)
    slav-kiler
    Level 10  
    Plik aktualizacji na usb trzeba wrzucić. Nic nie zepsujesz. Jak będzie zły plik to przerwie aktualizację .
    kameleon_plll
    Level 9  
    Nic tylko zostało jednak zaryzykować. W sumie angielski mi nie przeszkadza ale jak może się udać to spolszczyć to czemu nie spróbować :) najwyżej trzeba będzie oddać do naprawy :)
    tomrom1985
    Level 30  
    Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Będzie dobrze - musi być
    kameleon_plll
    Level 9  
    I tak jak myślałem nic z tego. Po pierwsze zobaczyłem ze mam wersje 3.12 a jakoś wcześniej mnie to totalnie nie interesowało. Po drugie napisałem do supportu parrota i w ciągu godziny dostałem info ze nie ma możliwości takiej aktualizacji i zmiany języka tylko i wyłącznie wymiana na inny sprzet. Także dałem sobie spokój bo sam zestaw działa ponad moje oczekiwania także jest Ok. Jedyne co mnie wnerwia to to ze jak mam podpięty pendrive to po uruchomieniu auta automatycznie włącza się muzyka i nie umie tego zmienić ale ze tak powiem to już taka kosmetyka :)
    madteo
    Level 7  
    O! A to ciekawa informacja! Muszę wersję swojego Parrota sprawdzić. Od ponad roku szukam opcji na zmianę języka na polski z angielskiego i wszędzie czytałem, że się nie da (albo za 200zł w serwisie...).
    tomrom1985
    Level 30  
    kameleon_plll wrote:
    I tak jak myślałem nic z tego. Po pierwsze zobaczyłem ze mam wersje 3.12
    A moze na początek downgrade do wersji 3 a potem aktualizacja PL? Poszukam kontaktu do pewnego człowieka. Siedzi w tym temacie od bardzo wielu lat. Zadzwonisz i będziesz wiedział.
    kameleon_plll
    Level 9  
    Jakbyś dał radę odnaleźć ten kontakt to by było super bo może jakoś by się dało w sposób mało inwazyjny zmienić :)
    madteo
    Level 7  
    tomrom1985 wrote:
    kameleon_plll wrote:
    I tak jak myślałem nic z tego. Po pierwsze zobaczyłem ze mam wersje 3.12
    A moze na początek downgrade do wersji 3 a potem aktualizacja PL? Poszukam kontaktu do pewnego człowieka. Siedzi w tym temacie od bardzo wielu lat. Zadzwonisz i będziesz wiedział.

W instrukcji na stronie Parrota (Link) jest napisane:
    If the message 'Incorrect update file' is displayed, first install version 1.96, available here, then install the new version (2.0 or later), available on this page (Link). This message may appear if the software version currently used by your Parrot MKi is not close enough to version 2.0 or later.

Może warto z tego źródła spróbować downgrade'u?
    tomrom1985
    Level 30  
    Czy warto to sam musisz sobie odpowiedzieć. To Twoje urządzenie i Twoja odpowiedzialność. Nikt nie chce doradzać Ci źle.Jesli parrot daje nadzieje to coś musi w tym być.
    madteo
    Level 7  
    Fakt - na razie nikt się nie odważył na update.
    Do tej pory opinia była taka, że się nie da wersji angielskiej na polską przerobić i koniec. Teraz oficjalna odpowiedź producenta wskazuje, że się da. Czyli nic tylko spróbować :D
    tomrom1985
    Level 30  
    Jak chcesz to wstrzymaj się. Może kupię gdzieś tanio samą angielską centralkę i sprawdze. Jak udupi się to będzie materiał do testowania odceglenia hehe
    madteo
    Level 7  
    No to spróbowałem.
    Mój Parrot MKI9200 jest w wersji angielskiej, wersja 2.20 (nie mam kabelka do iPoda):

Wykonałem instrukcje podane na stronie i wynik był taki:

Zgodnie z instrukcją zrobiłem downgrade do wersji 1.96:

Jednak kolejna próba wgrania polskiej wersji znowu skończyła się komunikatem: "Incorrect update file".

Podsumowując: nie udało mi się zmienić wersji językowej z angielskiej na polską, ale też nie ubiłem urządzenia:)

Jestem bardzo ciekawy czy komuś się uda poprawny update.

Edit: Dodatkowa konkluzja:
    Wydaje mi się, że zmiana wersji językowych jest możliwa tylko i wyłącznie zgodnie z informacjami zawartymi w tym linku:

Nie chcę być złym prorokiem, ale chyba jedynym wyjściem posiadania polskiej wersji językowej jest skombinowanie centralki duńskiej, szwedzkiej, tureckiej, czeskiej,rosyjskiej lub tych ze strefy nr 5 (chińska i anglochińska?).
    tomrom1985
    Level 30  
    Brawo za chęci. Jak tylko kupię angielską centralkę to wrzucę ją na warsztat. Jak ubiję to nie będzie szkoda bo Polska werskj jeździ w aucie i dobrze działa :-)
    rafak44
    Level 1  
    Witam
    Może nie odkopałem mamuta , więc prosił bym o odpowiedz
    Brawo za chęci. Jak tylko kupię angielską centralkę to wrzucę ją na warsztat. Jak ubiję to nie będzie szkoda bo Polska werskj jeździ w aucie i dobrze działa :-)
    Może coś się udało ? z góry dzięki
    tomrom1985
    Level 30  
    Ja nie kupiłem dawcy do testów więc nie wypowiem się. Zdania są podzielone.
    madteo
    Level 7  
    Mogę poeksperymentować ze swoją angielską wersją (jak padnie to trudno).
    Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić?
    tomrom1985
    Level 30  
    Na początek zobacz normalną metodę czyliu pobranie softu i aktualizacja przez USB. Jak to zawiedzie to chyba gdzieś widziałem schemat kabla do aplikowania softu. Do zrobienia w domu.