Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y50-70 - Różowy obraz / jaką matrycę wybrać?

08 Wrz 2017 10:43 2049 13
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich,
    Włączyłem dzisiaj mojego laptopa Lenovo y50-70 i ekran stał się na nim różowy, oraz widoczne są na nim obrazy, które zostały wcześniej wyświetlone na ekranie
    Dzieje się tak również w BIOSie oraz na startowym napisie"Lenovo". Podejrzewam, w może to być uszkodzona matryca, gdyż na podlaczonym monitorze przez HDMI obraz jest normalny.
    Gdzie mogę znaleźć kompatybilne matrycę z tym modelem i jaka najlepiej wybrać?

Znalazłem takie dwie opcje

1:LG LP156WF4(SP)(L1)
    http://allegro.pl/matryca-do-laptopa-15-6-30-pin-lg-lp156wf4-sp-l1-i6728802086.html

https://m.youtube.com/watch?v=7BqVuCKew1E

2:. AU Optronics B156HAN01.2

http://allegro.pl/nowa-matryca-15-6-led-fhd-b156han01-2-mat-fv-gw-12-i6937549478.html

https://m.youtube.com/watch?v=T95se-KSX_Y

Którą wybrać?
  • Poziom 18  
    Wstrzymaj się zn wymianą samej matrycy. Symbol masz z tyły na naklejce jak zdejmiejsz ekran.
    Najpierw podmień przewód matrycy.
  • Poziom 5  
    Niestety nie mam takiego przewodu żeby przetestować.
    Ale gdy poruszam ekranem nic się nie dzieje.
    Warto kupić na początku taki przewód?
  • Poziom 18  
    Od przewodu zacznij.
    Możliwość jest też taka, że układ BGA już fixuje.
  • Poziom 5  
    Wymieniłem matrycę na nową (AU Optronics B156HAN01.2) i po problemie.
    Dzięki za odpowiedzi,
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam!
    U mnie ekran zrobił się różowy wiec tez czeka mnie wymiana matrycy, powiedz mi jak z kolorami na nowej matrycy? Jest lepiej gorzej? Piszą że na zamienniku już nie ma już takiej dobrej jakości obrazu.
  • Poziom 5  
    Moim zdaniem to ten zamiennik jest lepszy od zamontowanej fabrycznie. Kolory wydają się być bardziej żywe, a kąty widzenia lepsze.
  • Poziom 5  
    Pabloku napisał:
    Wymieniłem matrycę na nową (AU Optronics B156HAN01.2) i po problemie.
    Dzięki za odpowiedzi,
    Pozdrawiam

I jak z nową matryca? Działa wszystko ? Czy problemy powróciły?

U mnie bardzo podobnie, tylko że ekran zielonkawy i też przy starcie są obrazy z poprzedniego dnia.
    Przez wcześniejsze dni miałem czasem paski białe pojedyncze np. przy przewijaniu filmów itp. jak był przeskok i szybka zmiana obrazu. Czy to jednak coś z płytą główną. Przy przelanczaniu kart jest to samo, troszkę inne kolory tylko.
  • Poziom 5  
    Po wymianie jak na razie jest wszytko w porządku. Wcześniej też miałem problem z migającym ekranem i pojawiającymi się białymi poziomymi paskami. Teraz żaden z tych problemów nie występuje.
  • Poziom 5  
    właśnie jadę po nową matrycę i mam nadzieję że to pomoże :) bo jednak plyta główna to w przypadku laptopów większy problem. Coś ten model wadliwy, bo już tyle złych opinii się o nim na czytałem i problemu z migotaniem...

Dodano po 27 [minuty]:

Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie. Wcześniej ta matryca co się zepsuła. To była Full HD IPS? Czy jakaś inna?
  • Poziom 5  
    Wydaje mi się, że to była IPS Full HD

Dodano po 4 [minuty]:

Taka dokładnie
  • Poziom 5  
    tak to była Full HD, IPS. Zresztą identyczny model matrycy co moja.
    Matryca wymieniona na nową i jak narazie wszystko ładnie działa. Kolory wydają się nawet żywsze niż ta starej, nie wiem czy to lepiej czy gorzej z punktu jakości matrycy, ale na tej widzę na zdjęciach niedoskonałości np. na twarzach osób na zdjęciach, na które wcześniej nie zwracałem uwagi bo nie rzucały się tak w oczy. Oby tylko się po krótkim okresie czasu nie okazało, że to coś z płytą główną nie tak i to przez to matryca tak siada. W punkcie gdzie kupiłem nową matrycę jak pokazałem, że widać historię co wcześniej robiłem już przy uruchamianiu komputera, to powiedzieli że tyle lat pracują z matrycami, a czegoś takiego jeszcze nie widzieli :)
  • Poziom 5  
    U mnie jest już wszystko w porządku 3 miesiące i mam nadzieję, że tak już zostanie :)
    A zapytam tak z ciekawości, jaką matryce kupiłeś ?
  • Poziom 5  
    też matową IPS. A co do konkretnego modelu to nie wiem czy to jakieś dziadostwo czy nie... prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym, tylko wziąłem co było w Krk od razu żeby się przekonac czy to faktycznie tylko matryca. Zapłaciłem 240 zł, za nią. Lenovo y50-70 - Różowy obraz / jaką matrycę wybrać?IMG_201712...172013.jpg Download (3.25 MB)