Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofalowka Panasonic

04 Sie 2005 18:34 3415 11
  • Poziom 10  
    Koledzy pomocy !
    Poniewaz nie mam doswiadczenia z mikrofalowkami zwracam sie o rade problem tkwi w mikrofali Panasonic NN-5550b .po wlaczeniu do pradu wszystko swieci wyswietla godzine , swiatlo po otwarciu drzwi tez .ale gdy ustawi sie co kolwiek to przy zalaczeniu wybija bezpiecznik 8A doslownie go pali!nie wiem co to za modul 2M210-m1 na nim jest zwarcie ale niewiem czy to dobrze czy nie! diody wysokiego napiecia sprawdzilem sa ok.jak zlokalizoac usterke czy mozna odpinac dane urzadzenia czy grozi to malym BUM!!czekam na sugestie.Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Można odpiąć magnetron, ew. kondensator czy trafo. Jedź po kolei aż przestanie wywalać, czasami może być wina wyłącznika drzwiowego.
  • Poziom 10  
    wylacznik drzwiowy chyba nie bo gdy otwieram czy zamykam to nie wywala

Dodano po 9 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanie wyjolem cos w rodzaju kondensatora ma pelne zwarcie ale nie jestem pewien czy to tylko kondziol oto jego oznaczenie:
    h.v.capacitor A6090 408GP
    1.14mF 2100v 755mA
    560-8 sfm resonance capacitor diarylethan sas 295 no pcb"nh-f
    t70
  • Specjalista AGD
    Sprawdz miernikiem kondensator wysokiego napiecia czy nie ma zwarcia na obu koncowkach(wpierw go rozladuj), albo czy nie jest uszkodzona dioda zwierajaca ten kondensator(a ja sprawdzisz odpinajac jej jedna pojedyncza strone z kondziora)
  • Poziom 21  
    No to kondensatorek do śmieci. Nie powinien mieć zwarcia. I sprawdź tą diodę przy okazji.
  • Poziom 10  
    jak pisalem wczesniej diody mierzylem sa dobre ale ten chyba kondziol o ktorym pisalem wyzej ma pelne zwarcie czy aby to jest tylko kondziol?
  • Poziom 21  
    Zmień go to zobaczysz :)
  • Poziom 10  
    musze go kupic!

Dodano po 51 [sekundy]:

a moge zalaczyc baz kondziola
  • Specjalista AGD
    markus4 napisał:
    jak pisalem wczesniej diody mierzylem sa dobre ale ten chyba kondensator o ktorym pisalem wyzej ma pelne zwarcie czy aby to jest tylko kondensator?

Zazwyczaj jak pada i ma zwarcie to powienien byc tylko kondzior, no i bezpiecznik na zasilaniu :)

pozdrawiam

niemozesz go ominac
  • Poziom 10  
    bardzo wam dziekuje mam nadzieje ze kupie go bez problemu jak cos to sie jutro odezwie
    pozdrowienia
  • Poziom 10  
    nie miałem pojęcia że tyle się nalatam za tym kondziolem i jeszcze go nie mam!!!!
  • Poziom 10  
    Po wymianie kondensatora wszystko ok!dzięki za pomoc!temat zamknięty