Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO Daily 35C15 turbo 3.0 - Dziwne problemy

08 Wrz 2017 17:16 1626 3
  • Poziom 5  
    Iveco jak wyżej ma jakieś dziwne humory:
    # zapaliła się kontrolka DPF - przepaliłem (rozwiązano)
    #Zapaliła się kontrolka EDC - samo znikło (teoretycznie rozwiązano)
    #zapaliła się kontrolka oleju[miganie i napis Change engine oil] z tym że planowana wymiana będzie za ok 3 tyś. Km ( jeszcze nie rozwiązano - zajmę się tym po weekendzie)

Ale problem główny jest z pedałem gazu otóż przy powiedzmy wciśniętym pedale na 2/5 silnik dostaje maksimum paliwa a dociskanie "do podłogi" różnicy nie robi . I tu moje pytanie jak to wyregulować ? Przy w/w położeniu na komputerze pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 23-25 L/100 Km , dodatkowo na jeździe bez gazu czyli ot tak po puszczeniu sprzęgła spalanie na poziomie 25L - co jest dla mnie jakimś nonsensem - niezależnie od biegu może być 1,2,3...6 i R jest tak samo natomiast podczas jazdy i wrzuceniu na luz bądź wciśnięciu sprzegła pokazuje 2L/100 - co jest dla mnie zrozumiałe.
    Jakieś sugestie /pomysły ?
  • Poziom 8  
    Cześć, mam podobny problem ze spalaniem, z dnia nadzień średnie spalanie z 10,3-10,7 wskoczyło na 11,4 do nawet 12 l na 100km. Wystarczy lekko dodać gazu a chwilowe pokazuje po 20-25 l/100 km. Udało Ci się jakoś rozwiązać Twój problem?
  • Poziom 5  
    Jak na razie problem stoi w miejscu jednakże są pewne poszlaki odnośnie sterownika gdyż gaz jest sterowany elektronicznie . Dodatkową poszlaką jest to że , bez gazu czyli podczas "toczenia się" pokazuje spalanie 2l/100 km czego nie powinno być bo wtenczas paliwo nie jest podawane . Więc albo błąd związany jest z nieprawidłowym wyświetlaniem wartości albo z samym sterownikiem . Jak znajdę przyczynę to odświeżę temat.
  • Poziom 1  
    Witam man to samo nikt nie wie co jest. Rozwiazales problem? Prosilbym o podpowiedz z gory dzieki.