Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie miernika FreeSat v8 i anteny pod Cyfrowy Polsat

08 Sep 2017 22:24 5247 10

• Level 9  
    Witam mam zapytanie - kupiłem okazyjnie miernik SAT. Chcę ustawić antenę do cyfrowego polsatu i nie wiem jak ustawić konkretnie wszystkie opcje aby odbiór był ok - obecnie nie mogę dostroić kanałów HD. Ustawiam satelitę HotBird 13E i nie wiem co konkretnie wybrać w częstotliwości LNB? Obecnie mam wybrane Universal [9750-10600]. I nie mogę się wstroić w dobrą jakość.

Dodam, że mam wybrane domyślnie dwa transpondery -

12188 V 27500
    11158 V 27500
  • Level 38  
    quiet123 wrote:
    kupiłem okazyjnie miernik SAT

Jaki model konkretnie?
    quiet123 wrote:
    nie mogę dostroić kanałów HD

Czy ma pomiar DVB-S2?

• Level 9  
    Miernik Freesat V8 - niezbyt popularny, ale daję radę. MER niestety nie pokazuje. Zaznaczyłem transpondery które obsługują stacje w HD [sprawdzone w necie] i ustawiłem talerz, niestety nadal problem u dołu - na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu, a na pierwszej instalacji dekodera siła sygnału - 0. Najlepsze jest to, że wziąłem inny dekoder od sąsiada - i tutaj siła i jakość po 80%, ale po wyszukaniu kanałów wyświetla info
    Quote:
    Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie
  • Level 37  
    "Tego kanału ... "znaczy, że brak uprawnień na karcie. Skoro inny dekoder działa to antena sprawna. Czy przypadkiem nie masz ESI-88? On nie pokaże sygnału bo ma nieaktualne parametry tp podstawowego. I ciekawostka, mimo braku sygnału na wskaźniku, wyszuka kanały.
  • Level 38  
    quiet123 wrote:
    na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu

Które?
    quiet123 wrote:
    na pierwszej instalacji dekodera siła sygnału - 0

Przywróć ustawienia fabryczne (chyba że ESI-88 to nic nie da).
    quiet123 wrote:
    Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie

Na wszystkich kanałach? Karta ma aktualne uprawnienia?

• Level 9  
    Dekoder to właśnie ESI-88. Na nim nie mogę wyszukać innych kanałów poza kodowanymi polsatu, bo ma z góry ustawioną częstotliwość i jest po ustawieniach fabrycznych - na ekranie wyświetla tylko pierwszą instalacje, nie mogę nawet wejść w MENU. Co w takim wypadku robić? Szukać pomimo tego, że nie wyświetla sygnału??
  • Level 11  
    Ustawienia na dachu mogą przekłamywać instalację. Po ustawieniu na "górze" podłącz miernik bezpośrednio za tunerem i zobacz co Ci pokazuje bo być może wina leży po stronie kabla

Moderated By arko100:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd.

• User removed account  
  • Level 38  
    bolpan wrote:
    Po ustawieniu na "górze" podłącz miernik bezpośrednio za tunerem i zobacz co Ci pokazuje

quiet123 wrote:
    na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu

• Level 9  
    mihal2002 wrote:
    quiet123 wrote:
    Na nim nie mogę wyszukać innych kanałów

Jakich innych? Dekoder przeznaczony jest dla usługi płatnej telewizji.

Zauważyłem, z racji tego, że przy instalacji jest wpisana stała częstotliwość. Przy dekoderze sąsiada [Mini HD] wyszukuje wszystkie kanały - również niekodowane.
    W takim razie temat uważam za zamknięty, kwestia dekodera, będę próbował. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.