Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie miernika FreeSat v8 i anteny pod Cyfrowy Polsat

08 Wrz 2017 22:24 4254 10

• Poziom 9  
    Witam mam zapytanie - kupiłem okazyjnie miernik SAT. Chcę ustawić antenę do cyfrowego polsatu i nie wiem jak ustawić konkretnie wszystkie opcje aby odbiór był ok - obecnie nie mogę dostroić kanałów HD. Ustawiam satelitę HotBird 13E i nie wiem co konkretnie wybrać w częstotliwości LNB? Obecnie mam wybrane Universal [9750-10600]. I nie mogę się wstroić w dobrą jakość.

Dodam, że mam wybrane domyślnie dwa transpondery -

12188 V 27500
    11158 V 27500
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    quiet123 napisał:
    kupiłem okazyjnie miernik SAT

Jaki model konkretnie?
    quiet123 napisał:
    nie mogę dostroić kanałów HD

Czy ma pomiar DVB-S2?

• Poziom 9  
    Miernik Freesat V8 - niezbyt popularny, ale daję radę. MER niestety nie pokazuje. Zaznaczyłem transpondery które obsługują stacje w HD [sprawdzone w necie] i ustawiłem talerz, niestety nadal problem u dołu - na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu, a na pierwszej instalacji dekodera siła sygnału - 0. Najlepsze jest to, że wziąłem inny dekoder od sąsiada - i tutaj siła i jakość po 80%, ale po wyszukaniu kanałów wyświetla info
    Cytat:
    Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    "Tego kanału ... "znaczy, że brak uprawnień na karcie. Skoro inny dekoder działa to antena sprawna. Czy przypadkiem nie masz ESI-88? On nie pokaże sygnału bo ma nieaktualne parametry tp podstawowego. I ciekawostka, mimo braku sygnału na wskaźniku, wyszuka kanały.
  • Poziom 36  
    quiet123 napisał:
    na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu

Które?
    quiet123 napisał:
    na pierwszej instalacji dekodera siła sygnału - 0

Przywróć ustawienia fabryczne (chyba że ESI-88 to nic nie da).
    quiet123 napisał:
    Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie

Na wszystkich kanałach? Karta ma aktualne uprawnienia?

• Poziom 9  
    Dekoder to właśnie ESI-88. Na nim nie mogę wyszukać innych kanałów poza kodowanymi polsatu, bo ma z góry ustawioną częstotliwość i jest po ustawieniach fabrycznych - na ekranie wyświetla tylko pierwszą instalacje, nie mogę nawet wejść w MENU. Co w takim wypadku robić? Szukać pomimo tego, że nie wyświetla sygnału??
  • Poziom 10  
    Ustawienia na dachu mogą przekłamywać instalację. Po ustawieniu na "górze" podłącz miernik bezpośrednio za tunerem i zobacz co Ci pokazuje bo być może wina leży po stronie kabla

Moderowany przez arko100:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    bolpan napisał:
    Po ustawieniu na "górze" podłącz miernik bezpośrednio za tunerem i zobacz co Ci pokazuje

quiet123 napisał:
    na mierniku programy odbierają na dachu i w mieszkaniu

• Poziom 9  
    mihal2002 napisał:
    quiet123 napisał:
    Na nim nie mogę wyszukać innych kanałów

Jakich innych? Dekoder przeznaczony jest dla usługi płatnej telewizji.

Zauważyłem, z racji tego, że przy instalacji jest wpisana stała częstotliwość. Przy dekoderze sąsiada [Mini HD] wyszukuje wszystkie kanały - również niekodowane.
    W takim razie temat uważam za zamknięty, kwestia dekodera, będę próbował. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.