Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KGN39A73/08 - jak winien być prawidłowo zamontowany wentylator?

sadoba 08 Wrz 2017 23:08 435 3
  • #1 08 Wrz 2017 23:08
    sadoba
    Poziom 7  

Może ktoś wie jak winien być prawidłowo zamontowany wentylator na tylnej ściance zamrażalnika, może jakieś zdjęcie. Frapuje mnie czy wylot powietrza, nazwijmy to "wąskim gardłem" winien być skierowany w dół czy do góry?

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2017 08:23
    smielnicki
    Poziom 12  

Wentylator powinien być tak zamontowany żeby dmuchał zimne powietrze z zamrażarki do wnętrza lodówki. Szeroki wlot wentylatora zasysa powietrze z zamrażarki i powinien być zwrócony w dół.

0
  • #3 10 Wrz 2017 21:47
    sadoba
    Poziom 7  

Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Skąd zrodziło się pytanie, otóż lodówka przestała chłodzic w części chłodziarki, więc zachęcony opiniami na elektroda.pl rozmroziłem gruntownie całość i zajrzałem do wentylatora aby sprawdzić czy chodzi. Wentylator pracuje, ale odnoszę wrażenie może złudne, a muszę przyjrzeć się dobrze raz jeszcze, że pcha powietrze właśnie w dół tym "wąskim przesmykiem", co mnie zastanowiło mocno, gdyż wirnik wiatraczka obracał się nie jakby łopatkami zagarniał powietrze. Jednaka obroty są jakby w odwrotna stronę.

Po złożeniu całości alarm przestał świecić i lodówka zaczęła chłodzić znowu, ale czuję, że wiatraczek pracuje jakby zbyt cicho nie tak jak w nowej. Wentylator jest zamontowany tak, że z lewej strony w górnej części widać jego wiatraczek, a w prawej dolnej części jest ten podłużny otwór wylotowy. Czy tak powinno być czy trzeba obudowę odwrócić? Proszę o komentarz ponieważ jestem amatorem, a lodówkę nabyłem używaną i w sumie to nie wiem co w niej było robione.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Wrz 2017 16:04
    smielnicki
    Poziom 12  

Wentylator w tej zamrażarce montowany jest na dwa wkręty za plastikową zasłonką przykręcaną również na dwa wkręty. Po włożeniu wkrętów w otwory w wentylatorze, wentylator wkłada się w specjalnie uformowane wpusty w zamrażarce i przykręca, inaczej nie da się go włożyć.

0