Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lamborghini R1 - Jak opuścić siłownik jednostronnego działania w przyczepie

kuurman 08 Wrz 2017 23:22 540 1
  • #1 08 Wrz 2017 23:22
    kuurman
    Poziom 1  

Witam. Wydaje mi się że mam dla szanownych ekspertów spory problem do rozwiązania.
    Otóż posiadam ciągnik Lamborghini R1, który posiada z tylu 4 wyjścia hydrauliczne, a w kabinie dwie wajchy z których każda steruje 2 wyjściami. No i wszystko jest dobrze jeśli podczepia się urządzenie z siłownikami dwustronnego działania.
    Ale co z siłownikami jednostronnego działania? Z jedna wtyczką? Np. kiper w przyczepie czy maszt, podnośnik od wózka zaadoptowany do ciągnika.
    Bo właśnie dziś z takim masztem miałem problem. Podłączyłem go ładnie do ciągnika, podłączyłem przewód hydrauliczny i zacząłem podnosić maszt. Pojechał bardzo ładnie na samą górę, ale niestety teraz tak stoi i nie mogę go opuścić. Bo wyjścia hydrauliczne właściwie nie maja obiegu, bo wykorzystane jest tylko jedno wyjście.
    W starszych ciągnikach np C 360 odbywa się to na tej zasadzie że wajcha luzuje zawór hydrauliki i siłownik opada powoli sam. Ale tutaj zawór ciągnąc w drugą stronę jakbym uruchamiał obieg oleju w odwrotną stronę, a wyjście drugie jest niepodczepione, więc czuje tylko jak ciągnik się siłuje żeby przepompować olej, ale nic poza tym. Czy mogę coś tu poradzić? Czy do nowszych ciągników nie można podczepiać np przyczepy z kiprem? Bo nie są przystosowane do podnośników jednostronnego działania?

0 1
  • #2 09 Wrz 2017 03:19
    bearq
    Poziom 36  

Tak się dzieje ponieważ masz rozdzielacz z zatrzaskiem, czyli po wysterowaniu blokuje powrót oleju stąd maszt nie wraca do dołu. Wysterowanie rozdzielacza w pozycję neutralną też nic nie daje? Dzieje się to samo na oby dwóch wyjściach?

1