Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S7 1500 - Zapis danych do pliku lub SQL

Kirgeron 09 Wrz 2017 10:31 735 1
 • #1 09 Wrz 2017 10:31
  Kirgeron
  Poziom 9  

  W mojej firmie posiadamy zbiorniki z cieczą, wyświetlane są one w pewnym autorskim programie typu SCADA napisanym przez niemiecką firmę. Od razu zaznaczam, że nie mam kompletnie pojęcia o automatyce przemysłowej, jednak potrzebuje kilka danych z tego programu odczytywać i gdzieś zapisywać - może to być plik tekstowy / CSV czy też zapis do bazy SQL (byłoby najlepiej). Te dane dalej przetwarzam w moim programie webowym napisanym w PHP.

  W firmie mamy sterownik Siemens S7 1500. W załączniku zaznaczyłem jakie wartości mnie interesują - wysokość cieczy w zbiornikach oraz temperatury. W drugim załączniku jest pokazane, co jest zainstalowane na tym komputerze.

  Nie ukrywam, że szukam jakiegoś prostego rozwiązania i najlepiej darmowego. Te dane, które chcę odczytywać mają tylko pomóc mi w pracy, nie są mi aż tak niezbędne, żebym wydawał 300$ za licencje do różnych programów.

  Czytałem, że można postawić serwer OPC, proszę o jakieś proste rozwiązania.

  Pozdrawiam

  0 1
 • SterControl
 • #2 09 Wrz 2017 13:31
  kornik280
  Poziom 18  

  Simtatic ma bloczki umożliwiające zapis danych do pliku csv później można je ściągnąć z webserwer'a sterownika.
  Można także napisać prostego klienta który będzie odczytywał dane po TCP, a najprościej można użyć UDP i wysyłania datagramu co jakiś czas/co jakieś zdarzenie

  0