Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedłużenie gwarancji - ubezpieczenie Hestia - czy warto?

rob4u 09 Sep 2017 12:23 2484 3
    rob4u
    Level 9  
    Witam, czy któryś z kolegów ma doświadczenie z ubezpieczeniem gwarancyjnym na AGD w Hestii na 5 lat? Na oleole.pl jest ono tańsze niż w RTV-Euro-AGD (~200 zł przy sprzęcie za ~1400 zł) i o ile się nie pomyliłem jedynym minusem jest 10% wkład własny, gdyby doszło do całkowitej wymiany urządzenia na nowe.

Czy ma ktoś doświadczenie do którego punktu OWU jeszcze zaglądnąć by mieć pewność, że nie ma w innym miejscu zapisu, że nie dotyczy to każdej naprawy albo innych ograniczeń, które spowodują to ubezpieczenie bezużytecznym? Warunki ubezp. są dostępne pod:
    https://www.oleole.pl/insurer/13316297990/WU_PG_H_MPOW169_1706_OLE.pdf

Będę wdzięczny za pomoc!
    Michał_74
    Level 21  
    Dowiedz się dokładnie, bo w innej firmie miałem takie coś i okazało się że to nie gwarancja tylko ubezpieczenie. Siadła pralka po 4 latach, czyli gwarancja nie obejmowała a ubezpieczenie i stwierdzili że przy 2 naprawie wymiana sprzętu na taki jak oni polecą, w takim sklepie jaki oni poleca. Stare zdać, ale nie wypłacają całości kwoty, tylko kwotę z amortyzacją. Dostałem grosze a musiałem droższy sprzęt kupić.
    karolark
    Level 42  
    To jest świetna sprawa ale dla ubezpieczalni - nie spotkałem jeszcze osoby któa by była choć lekko zadowolona w razie awarii - "oszukanych" za to mnóstwo :cry:
    rob4u
    Level 9  
    A ja słyszałem od serwisanta Electrolux-a, że wykonują naprawy na zlecenie firm ubezpieczeniowych z przedłużonych "gwarancji". I że postawą jest znajomość warunków OWU i świadomość tego co jest w jego zakresie a co jest wykluczone, no i właściwy sposób zgłoszenia szkody (trzeba uważać na zwroty wykluczające wypłatę/naprawę).
    @Michał_74: dzięki za zwrócenie uwagi na zwrot "amortyzacja"

Być może faktycznie lepiej już ubezpieczyć sprzęt AGD w Warcie - koszt też 20% jak wszędzie a może jest to bezpieczniejsze. U mnie w lokalnym sklepie maja takie ubezpieczenie a można się zdecydować do 30 dni od zakupu bez nacisków ze strony sprzedającego.