Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Connect Box a podłączenie i konfiguracja TL-WA850RE

09 Wrz 2017 12:36 2802 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  od dobrych kilku godzin borykam się z jakkolwiek rozumianą synchronizacją routera (UPC - Connect Box) oraz wzmacniacza sygnału (TP-LINK TL-WA850RE). Jako że jestem trochę na bakier z tego typu tematyką, postaram się opisać to bardzo ,,łopatologicznie’’. Proszę zatem wybaczyć wszelkiego rodzaju niedociągnięcia – zwłaszcza słowotwórcze - z mojej strony. Dotychczas do komputera stacjonarnego miałem podpięty adapter WI-FI, za sprawą którego łączyłem się z głównym routerem. Jednak ze względu na jakość połączenia (wyłącznie na komputerze stacjonarnym) postanowiłem zaopatrzyć się we wspomniany wzmacniacz. Tu pojawia się jednak problem. Ewentualnie: masa problemów.

  Odłączyłem stary adapter i połączyłem komputer stacjonarny za pomocą kabla z nowym nabytkiem. Niestety, wbrew zapewnieniom producenta, w ogóle nie znajduje mi sieci TP-Link_Extender/TP-Link_Extender_XXX (nawet po wielokrotnych próbach ,,naciskania'' obu urządzeń). Momentalnie natomiast łączy mnie z dotychczasową i, co ciekawsze, zupełnie blokuje możliwość podglądu/zmiany pozostałych. Po prostu po kliknięciu ,,połącz z siecią’’ pojawia się komunikat o tym, że ,,system Windows (Vista – gwoli ścisłości) nie może znaleźć dodatkowych sieci’’. Ponadto – nie mogę nawet wejść na stronę tplinkrepeater.net/192.168.0.254 (witryna jest nieosiągalna). Mogę natomiast wejść w konfigurację routera głównego. Sprawdzałem parametry TCP/IP (wiedza zdobyta za pomocą googlowania) i próbowałem nawet coś tam pozmieniać, ale najwyraźniej na niewiele się to zdało. Jednocześnie – kiedy odłączę Internet, mogę wejść w konfigurację wzmacniacza TP-Link poprzez 192.168.0.254, ale w momencie wybierania głównej sieci nie pokazuje mojej, więc nawet nie mogę tego dokończyć…

  Kiedy na próbę podłączałem komputer stacjonarny do głównego routera – miałem około 90 Mb/s. Kiedy mam podpięty kabel ze wzmacniacza prędkość oscyluje w granicach 50 Mb/s. Na starym adapterze natomiast było to coś koło 10 Mb/s. Ktoś mógłby mi cokolwiek doradzić w tej kwestii? Wyjaśnić, czemu nagle nie mam opcji ,,rozłącz z siecią’’ ani możliwości podpięcia się pod inną? Aż nie chce mi się wierzyć, że ten wzmacniacz JUŻ działa, pomimo tego, iż nie wykrywa żadnej nowej sieci oraz nie dokonywałem jakiejkolwiek konfiguracji. Zwłaszcza, że we wszelkich poradnikach wyglądało to inaczej, aniżeli u mnie.

  Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Nie widzisz dodatkowej sieci bo pewnie nie skonfigurowałeś tego na wzmacniaczu a on po prostu rozszerza starą nazwę (SSID) z głównego routera. Aby móc swobodnie zarządzać wzmacniaczem dobrze jest zmienić mu adresację ze smart IP na Static IP wpisując mu na stałe adres IP z puli głównego routera. Co do prędkość to też wszystko w porządku wzmacniacze mają to do siebie że obcinają prędkość o połowę. Jedno radio musi odebrać a potem nadać sygnał.
 • Poziom 2  
  Zmieniłem tę adresację zgodnie z jakimś poradnikiem, wpisując przy tym poniższe wartości (w adresie IP wpisałem wartość z IPv4 Adres IP). Uruchomiłem ponownie komputer, ale bez zmian.
  192.168.0.254 - witryna jest nadal nieosiągalna, a na tplinkrepeater.net wyskakuje mi następujący komunikat (obrazek drugi). Mam rozumieć, że powinienem odłączyć od komputera kabel ze wzmacniacza, podpiąć dotychczasowy adapter (żeby znowu mieć Internet) i dopiero wtedy cokolwiek konfigurować?

  Connect Box a podłączenie i konfiguracja TL-WA850REConnect Box a podłączenie i konfiguracja TL-WA850RE
 • Moderator - Sieci, Internet
  Pisałem o adresacji na wzmacniaczu no ale ok będzie trzeba od początku.
  Reset wzmacniacza do ustawień fabrycznych (trzymaj przycisk RESET ponad 10sek) potem podłącz do komputera kablowo i po wpisaniu tego co masz na obrazku do karty przewodowej musisz zalogować się na http://192.168.0.254 oczywiście połączenie bezprzewodowe musi być rozłączone. Do konfiguracji routera.wzmacniacza nie jest potrzebny ci dostęp do internetu. Jak będziesz miał dostęp do wzmacniacza to konfigurujesz (zmieniasz) adres IP na taki z podsieci głównego routera (trzeba to sprawdzić co tam DHCP rozdaje) no i skonfigurować połączenie bezprzewodowe z głównym routerem.
 • Poziom 2  
  Przedstawię, krok po kroku, swoje działania.
  1. Rozłączyłem połączenie bezprzewodowe.
  2. Zresetowałem wzmacniacz i podłączyłem go kablem do komputera.
  3. Poprzez ,,centrum sieci i udostępniania'' -> ,,wyświetl stan''' -> ,,protokół(...)4'' -> właściwości zmieniłem adres IP (na ten co poprzednio), bramę oraz serwer DNS dla nowej sieci; maska oczywiście automat
  4. Wyszukałem zagubioną dotychczas sieć Extender i połączyłem się z nią.
  5. Zalogowałem się na 192.168.0.254 i, faktycznie, pojawiła się możliwość konfiguracji (bez realizacji punktu 4. było to nierealne). Ba, mogłem nawet ,,podpiąć'' się pod główną sieć!
  6. ...mój entuzjazm przepadł (screen).

  Kiedy wzmacniacz zresetował się ponownie, by ,,załapać'' dokonane przeze mnie zmiany, nie udało mi się połączyć z ŻADNĄ siecią (przynajmniej tak, aby działał mi Internet). Zarówno z hybrydą, jak i dotychczasową, z UPC. Próbowałem wcisnąć także ten magiczny przycisk na routerze oraz na samym wzmacniaczu. Bezskutecznie. Po kliknięciu w ,,Ustawienia'' (obok paska ,,Szybka konfiguracja'') wyskakuje komunikat o braku połączenia. Natomiast gdy zaznaczam - trochę na przekór faktycznego stanu rzeczy - odnośnik o posiadaniu rozszerzonej sieci, momentalnie przekierowuje mnie na stronę tplinkrepeater.net (z identyczny komunikatem jak w poprzednim poście). Czy byłby Pan na tyle uprzejmy, aby skorygować moje błędy? Byłbym także wdzięczny, gdyby udało się uprościć następujący fragment komunikatu: ,,(...)zmieniasz adres IP na taki z podsieci głównego routera (trzeba to sprawdzić co tam DHCP rozdaje) no i skonfigurować połączenie bezprzewodowe z głównym routerem''.

  Connect Box a podłączenie i konfiguracja TL-WA850RE
 • Moderator - Sieci, Internet
  IP. napisał:
  Kiedy wzmacniacz zresetował się ponownie, by ,,załapać'' dokonane przeze mnie zmiany, nie udało mi się połączyć z ŻADNĄ siecią (przynajmniej tak, aby działał mi Internet)

  Na kacie sieciowej wróciłeś do ustawień automatycznych? Bo masz wpisane na sztywno adresy!?