Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić 3 fazowy silnik - 3 fazowy silnik na 1 fazę

09 Wrz 2017 16:25 2169 8
  • Poziom 4  
    Jak przerobić/podłączyć 3 fazowy silnik żeby działał jak zwykły dwu biegunowy? Czy to jest możliwe bez falownika i układów scalonych? :)

• Poziom 4  
    Jeszcze jedno pytanie laika, jeśli na wzorze jest U V W a ja mam przewody EA+, EC, EB+, EA, EC+, EB to wystarczy dobrać symbole A->U, C->V, B->W gdzie 1 to "+" a 2 bez znaku plusa? Czy to ma jakieś większe znaczenie?
  • Poziom 4  
    Chyba kolega wyżej ma rację, ma 6 wyprowadzeń 3 - pary po 3,4 ohm'a, jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie więc nie wiem jak to sprawdzić ktoś powiedział mi że to 3 fazowy silnik więc tak myślałem.
  • Poziom 41  
    Odczytaj dane z tabliczki lub wstaw zdjęcie.
  • Poziom 4  
    No właśnie jest to ze starej maszyny do pisania IBM type writer 66.... chyba numer zaczynał się na 66, sam silnik nie ma tabliczki znamionowej wydruku naklejonego ani nawet wybitej żadnej sygnatury, po płytce scalonej wnioskuje że to BLDC bo ma 6 IRF`ów wlutowane naprzeciw siebie coś jak by schemat sterownika BLDC który widziałem na internecie.

• Poziom 41  
    krisxxl miał rację to może być silnik beszczotkowy raczej nieopłacalne i niemożliwe przerobienie na jednofazowy potrzebny regulator obrotów bezszczotkowy.
  • Poziom 33  
    Jeżeli na wirniku nie ma magnesów to nie jest to silnik BLDC.
    Jeżeli nie ma magnesów to jest to silnik indukcyjny i wymaga kondensatora przy zasilaniu jednofazowym z 230 V