Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik klawiatury na STM32 minimal

TheRoxter 09 Wrz 2017 19:42 528 2
  • #1 09 Wrz 2017 19:42
    TheRoxter
    Uczeń

Witam, mam klawiaturę mechaniczną z padniętym układem, Pewna osoba poleciła mi zastosować układ STM32 minimal i miała mi pomóc go zaprogramować, lecz straciłem z nią kontakt, więc zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w zaprogramowaniu, do dyspozycji mam STM32 minimal, programator UART oraz Arduino nano.

0 2
  • #2 09 Wrz 2017 20:36
    maly_ninja
    Poziom 13  

Co to za STM32 minimal? Jakie STM tam siedzi? Najlepiej jakby był to uC z USB.
    Musisz zapoznać się na jakiej zasadzie działa klawiatura, ile i jakie wyprowadzenia z klawiszy. Może być coś na zasadzie klawiatury matrycowej (dużo poradników jest do tego tylko trzeba przerobić na więcej klawiszy) lub może być całkiem coś innego.
    Wiesz cokolwiek o programowaniu uC?

0
  • #3 09 Wrz 2017 20:56
    TheRoxter
    Uczeń

Jest to STM32F103C8T6. O ile z programowaniem nie mam zbyt dużego doświadczenia to od strony łączenia klawiszy nie powinno być problemów, w grę wchodzi nawet wykonanie PCB, nie mam zamiaru korzystać ze starego PCB. Chciałbym mieć możliwość obsługi podstawowych klawiszy + 5 klawiszy macro, w późniejszym czasie myślałbym o prostym jednokolorowym podświetleniu, dowiedziałem się że jeśli ilość pinów I/O będzie zbyt mała mogę użyć ekspandera. Znalazłem coś co wcześniej przeoczyłem, może będzie pomocne http://www.40percent.club/2016/08/planck-stm32f103c8t6.html chodzi mi o dokładnie coś takiego tylko z pełną ilością klawiszy, wykorzystany jest tam ten sam układ.

0