Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Bremen RCM 127 - This is no keycard

ALPAq 09 Wrz 2017 21:33 900 2
  • #1 09 Wrz 2017 21:33
    ALPAq
    Poziom 8  

Cześć,

Pojawia się błąd jak w temacie. Ale zacznę od początku.
    Kupiłem Mercedesa z 1994 co miał seryjny system Blaupunkta (radio Bremen + nawigacja + zmieniarka, dość rzadka kombinacja, bez Beckera).
    Dlatego chcę je przywrócić. W bagażniku leżakowało stare radio, wsadziłem je do nowszej v-klasse na próbę i nie działało, podpiąłem do tej W140, chwilowo tez pokazywało powyższy błąd This Is No Keycard. Ale nagle zaczęło działać i działało cały czas ale dźwięku nie było. Obstawiłem spalone końcówki.
    Fale odnajdował, kasetę kręcił ale dźwięk nie płynął z głośników. Oddałem na naprawę, zamówiłem takie same końcówki. Zostały zamontowane i wszystko fajnie i pięknie ale co? Pojawia się błąd że to nie jest karta kluczowa.
    Z ciekawostek jak mocno wciskam minus na radiu to też potrafi się włączyć, nie tylko przyciskiem ON.
    Do tego 1 na 15-20 włączeń jak mocno przytrzymam minus lub ON i nie puszczam to wyskakuje na sekundę menu i znowu się pojawia powyższy błąd.

Miał ktoś stycznośc z tym problemem? Co tu może być winne? Panel nie styka coś?
    Kto mółby to naprawić, ja nie ruszam się tak drobych rzeczy, bo tylko popsuję :)
    Najchętniej pominąłbym kartę w jakiś magiczny sposób ale wiem, że to nie takie hop siup

Dzieki za pomoc

Blaupunkt Bremen RCM 127 - This is no keycardBlaupunkt Bremen RCM 127 - This is no keycardBlaupunkt Bremen RCM 127 - This is no keycard
    Blaupunkt Bremen RCM 127 - This is no keycard

0 2
  • #2 10 Wrz 2017 20:10
    ikar55
    Spec od car audio

Wygląda na to, że uszkodzony jest czytnik karty. To dość częsta usterka występująca w tym typie czytników. Sprawdź czy w mechanizmie czytnika nie są powyginane lub połamane pantografy (blaszki) stykowe.

0
  • #3 10 Wrz 2017 20:46
    ALPAq
    Poziom 8  

Czytnika nie wyjmowałem ale grzebalem tam przy nim, blaszki dotykają karty, nie są wygiete, są przeczyszczone. Całe radio zalałem psikaczem do czyszczenia styków itd. Niestety moja wiedza i umiejętności przy elektronice nie pozwalają mi na zbyt wiele.
    CIekawostką jest właśnie to, ze wciskanie minusa wraz z ON i trzymanie go daje efekt włączenia się menu. W momencie, gdy puszcze tą kombinacje to znowu błąd karty pokazuje. Jak trzymam obydwa klawisze ( w sumie chyba bardziej tu o tego minusa sie rozchodzi) i nacisne cos jeszcze to też pojawia się błąd.

0
  Szukaj w 5mln produktów