Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry TV do salonu, 49-55 cali w cenie 3500 zł, fullhd

bastard79 10 Wrz 2017 09:20 1452 16
  • #1 10 Wrz 2017 09:20
    bastard79
    Poziom 10  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2 - 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Na wprost, jeżeli kąty to minimalne.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - Okno z boku telewizora.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Sony 50W755C.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Android TV lub bez smart, wtedy kupie np. mi box4k.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? - HD z satelity.
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - Być może kiedyś konsole, ale raczej nie.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 10 h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - Hmm, chyba matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy/seriale, trochę sportu.
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - Tak, ale nie z przeglądarki, tylko KODI.
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - Raczej nie, może kiedyś.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - I w dzień i wieczorami.
    17. Preferencje co do wielkości? - Od 50'', najlepiej 55'' min. 49 max 55.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Brak ostrego i płynnego obrazu.
    19. Preferencje co do marki? - Sony, bo android tv i jestem zadowolony z 50w755c.
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Nie.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - Okolice 3500.

Witam wszystkich
    Potrzebuje TV do salonu, coś na wzór 50w755C z którego jestem bardzo zadowolony, nie jestem kinomaniakiem, nie znam się na tych wszystkich matrycach, upłynniaczach ruchu dlatego samemu ciężko mi jest coś wybrać. Analizując to co jest teraz w ofercie wszystko by wskazywało na jakiś model 4k, ale nie chce kupować najtańszego bo na pewno obraz będzie fatalny, a z 4k i tak nie mam co oglądać. Myślałem o serii 80x od Sony, ale one mają 3d za które też nie chce przepłacać, bo to już chyba martwa technologia, ale za to mają dobry obraz i są w dobrej cenie.

Jak wspomniałem najważniejszy jest dla mnie obraz, ostrość i jego płynność przy moim skromnym budżecie, 4k i 3d w ogóle mi nie zależy, dobry fullhd w zupełności wystarczy jakby miał od razu android TV byłoby super, jak nie to wiadomo że można dokupić np. xiaomi mi box 4k.

Co ważne nie biorę pod uwagę telewizorów marki Samsung, taki osobisty bojkot, i nie ważne że będzie super w moim budżecie :), po prostu nie kupuje sprzętów od Apple i Samsunga :)

Z góry bardzo dziękuje za porady.

• #3 10 Wrz 2017 10:53
    bastard79
    Poziom 10  

tv super, ale poza budżetem, gdybym miał 5000 zł to bym kupił tv raczej bez problemu, ale za 5000 musze kupić dwa tv, jeden dla dzieci za który zmieszcze się w 1500 zł, i zostaje mi własnie 3500 na tv do salonu

• #4 10 Wrz 2017 11:49
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Masz 120Hz wiec zejscie na 60Hz moze zaburzyc Twoj warunek płynnego obrazu.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy ze 120Hz toSamsung 60J6240. No ale skoro nie moze byc Samsung to zostaje ci 60Hz.
    Jak ma byc tanio i Android to poszedlbym w TCL np C70. Ma sporo wad, np brak upłynniacza ale matryca VA z wysokim kontrastem i Android na pokladzie.

• #5 13 Wrz 2017 17:58
    bastard79
    Poziom 10  

byłem w mediamarku oglądałem sony, samsungi, lg, oraz philipsy, niestety panasonic nie chciał odtworzyć plików mov, generalnie nasuwa się słowo PADAKA, topowy model sony full hd na rok 2017 49we755 to tragedia, ziarno, słabe kolory, brak efektu upłynniacza, matryca nie wydala, reszta nie wiele lepiej, mój 2 latek budżetowy 50w755c bihe ich na głowe, z tego co widziałem, to musiałbym wydać 4000-4500 zł, żeby telewizor był zbliżony do "jakości" 755c. być może po kalibracji te telewizory wypadły by lepiej, ale w sklepie nie ma mowy o kalibracji, więc muszę zdać się na opinię specjalistów, więc jeszcze raz proszę o podpowiedzi.
    wymaganie się nie zmieniają, zależy mi chyba na "upłynniaczu" i braku smużenia, efekt opery mydlanej mi nie przeszkadza, bardziej przeszkadza gradacja, skoki obrazu, smużenie, ziarno. jestem tak zdesperowany, że rozważę nawet samsunga :D android tv też nie jest konieczny, może być w ogóle bez smart, kupie sobie przystawkę.
    zwiększam budżet do 4000 zł. 49-55 cali.
    4k i hdr raczej opcjonalnie, bo z tego co wyczytałem, to w moim budżecie hdr to w zasadzie nie do zauważenia z powodu niskiego podświetlenia matryc średnio 350, a 4k to technologia przyszłości i w moim budżecie wątpie żeby się sprawdzało, zwłaszcza że tv będzie wyswietłał w 90% obraz z satelity i czasami filmy z neta

tv jadę kupić w piątek rano, więc będzie wdzięczny za wszelkie sugestie.

PS. TCL bardzo fajny, ale brak upłynniacza i smużenie niestety go dyskwalifikuje.

• #6 13 Wrz 2017 19:08
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Chcesz dobre upłynniacze dejudder i deblur to tylko 120Hz. W 60Hz nie da sie tego zrealizowac.
    Najtanszy 55 cali 120Hz to Samsung MU7000. Uwazaj, bo model 49 cali ma matryce IPS.
    Moze OLED FHD starszy model EG910v lub nowszy A7 . Oba od LG.

• #7 14 Wrz 2017 11:09
    sebo.44
    Poziom 10  

Witam, czy ktoś mi powie co to za model sony ; XD55XE8505
    nie mogę nic znaleźć na ten temat, a może akurat inaczej się ten model nazywa u nas,
    tv nie stoi w PL sklepie.
    Chciałbym wiedzieć jaka tam matryca?
    Sory że się władowałem...

• #9 15 Wrz 2017 19:34
    bastard79
    Poziom 10  

kupiłem Sony 55XE7077 za 3650 zł w MediaMarkt - czy to był dobry wybór dam znać za 1-2 miesiące :D, a tym czasem przede mną kolejny zakup i szukam płyty indukcyjnej .... ;)

• #10 09 Paź 2017 20:18
    bastard79
    Poziom 10  

wczoraj zobaczyłem trochę meczu reprezentracji i musze przyznać, że padaka, szybka piłka pozostawiała taki ślad jak na kreskówkach z tsubasą, generalnie tv za prawie 4tysiaki, a obraz jest nie do przyjęcia, mój stary W755 i 10 letni samsung od brata biją ten tv pod każdym względem jeżeli chodzi o obraz, jeżeli ktoś zastanawia się czy go kupić, to w tej chwili już mogę spokojnie odradzić! albo kupcie starszy model z szybszą matrycą, albo trzeba zwiększyć budżet.

• #12 10 Paź 2017 16:53
    bastard79
    Poziom 10  

liczyłem się z tym, że bedzie gorzej, ale nie podejrzewałem że aż tak źle, czytałem sporo o tym tv, testy opinie, recenzje pisali, że bedzie ok dla niewymagającego widza, ale zapomnieli dodać że ten niewymagający widz musi być niewidomy i nie bedzie widział żadnej różnicy, samo oglądanie męczy oczy, nie wiem, może to dlatego że jest większy że może 4k, hdr i cholera wie co, ale jak popatrze na niego 10 minut to czuje się jakbym patrzył w kineskop rubina 8 godzin z odleglosci 50cm :(
    zastanawiam się jeszcze czy to nie wina kompa z którego oglądam tv, bo na rozdziałce 4k mam tylko 30hz, wiec zmieniam na 1080p, zeby mieć 60hz

• #14 10 Paź 2017 17:52
    bastard79
    Poziom 10  

generalnie tam gdzie jest opcja auto to mam to włączone, wrzuciłem dla testów tryb kino, obraz przyciemniał, pooglądam i dam znać

• #16 15 Paź 2017 08:41
    bastard79
    Poziom 10  

Musze przyznać że w trybie kino ogląda się to dość znośnie, musze jeszcze powalczyć z kolorami bo obraz jest ciemniejszy i nie ostry, jakby lekko zamglony

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson