Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki konwerter zezujący do NC+?

marek.nosal 16 Wrz 2017 13:01 3366 34
  • #31 16 Wrz 2017 13:01
    AxelNext
    Poziom 38  

andpol 33 napisał:
    To jest konwerter na rynek niemiecki i może mieć Astrę na porcie 1. Jeśli tak to z DSI87 nie będzie działał.
    Będzie działał :D

andpol 33 napisał:
    Chyba, że antenę ustawisz na Astrę a HB na zeza, ale to kiepski pomysł.
    Konwerter montujesz za lewy LNB patrząc na antenę od frontu + odpowiednie ustawienia anteny i wszystko działa.
    Nie wiem jak z odbiorem w poszczególnych regionach Polski ale w części zachodniej tylko kilka % SNR mniej.

Dodano po 2 [minuty]:

marek.nosal napisał:
    INVERTO też padają. Już dawno przestałem wierzyć w ich niezawodność.

• #32 21 Wrz 2017 18:02
    marek.nosal
    Poziom 3  

Jaki konwerter zezujący do NC+?

Wymieniłem dekoder na WiFiBox+.
    Wrażenia pozytywne.
    Jest jednak jeden dziwny i wkurzający feler z tym WiFiBoxem....
    Podczas ustawiania anteny, gdy poruszamy anteną na boki ustawiając kąt C, na dekoderze w "MENU - Miernik Sygnału" nic się nie dzieje.
    Już wyjaśniam ....
    Gdy trafimy satelitę, podskoczą kreski i wzrośnie siła i jakość odbioru.
    Jednak gdy przesuniemy antenę zbyt mocno,a jak wiadomo wystarczy nawet 1cm, kreski spadną do 0%.
    Teraz wracamy do ustawienia anteny w której odbiór był dobry i tu zdziwienie,bo kreski dalej stoją w pozycji 0% !!!
    Po prostu gdy już spadną do zera,to możemy kręcić anteną,konwerterem i stać tak jak ja godzinę z kluczem w ręku. :/
    Poddałem się.
    Wychodzę z MENU dekodera do pozycji oglądania kanałów i tu zdziwienie,bo odbiór dobry,fonia i obraz jest.
    Wracam znowu do "MENU - Miernik Sygnału" i teraz już kreski właściwie pokazują siłę i jakość odbioru.
    Opisze problem na forum NC+,może coś poradzą z aktualizacją dekodera.Na tą chwilę mam najnowszą.
    Dla tych,którzy będą ustawiać za pomocą WiFiBoxa,radzę często wychodzić i wchodzić do Menu dekodera.

Później dodam jeszcze screeny z Miernika Sygnału i poproszę o ocenę ;)

• #34 21 Wrz 2017 18:38
    andpol 33
    Poziom 35  

Wskaźniki w tym dekoderze to porażka. Czas reakcji kilka sekund. Najpierw spadną, potem wzrosną. Czasami "zapamiętują" brak sygnału.

• #35 21 Wrz 2017 20:44
    marek.nosal
    Poziom 3  

mihal2002 napisał:
    Było sobie zmienić typ sygnału z DVB-S na DVB-2. I nie szkół nikogo jak sam nie potrafisz.

Było i mam ustawione na DVB-S2.

Nikogo nie szkolę. Tak zachowuje się ten dekoder i ktoś o takiej wiedzy jak moja,ktos kto zajrzy tu na forum, dzięki temu uniknie problemów.

Szukaj w 5mln produktów