Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Optex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz JBL ES100 NAD T 747? 7.1 / 2.0

krx01 10 Sep 2017 19:10 909 9
    krx01
    Level 9  
    Lato już dobiega końca, dni coraz krótsze. Czas najwyższy kupić wzmacniacz o przyjemnym ciepłym brzmieniu i dobrym basem który zrzuci w zimę śnieg z poddasza i uprzyjemni chłodniejsze wieczory.
    Od kilku tygodni rozglądam się do czego najlepiej podłączyć kolumn jbl es100
    Tymczasowo mam podpięty zestaw 5.1 pod Denon AVR-1705. Koncepcję mam taką że dokupię wzmacniacz do stereo i tylko kolumny przednie
    będę przełączał muzyka 80% / filmy 20%.
    Muzyki najczęściej słucham z spotify / youtube / pendriv /
    natrafiłem do tej pory na takie propozycję i przyznam że bardzo trudno jest się zdecydować gdyż z odsłuchem jest ciężko.

KENWOOD KA-4020 (~300) / KA-7020 (~650zł) KA 5010 ~300zł
    Onkyo Integra 8850 ~800zł / Onkyo Integra A-8650 500zł
    Teac A-R650 ~ 600zl
    Harman Kardon HK970 700zł // Harman HK980 1000zł
    yamaha rs-700 od 1500
    Denon PMA-1500AE
    Technisc SU-V570

Praktycznie nie słucham muzyki z płyt, może kiedyś. Kilka dni temu natrafiłem na jeszcze coś ciekawszego
    Amplituner NAD T747 który ponoć dobrze radzi sobie w stereo a dodatkowo ma możliwość podłączenia 7 kolumn /
    Czy to będzie dobry wybór do rozhuśtania 4 głośników niskotonowych es100?
    pozostałe głośniki to boczne 2x JBL ES 10 / center 1x ES 25C tylne 2x Wharfedale Crystal 10
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    intenso
    Level 39  
    Kolego, kupuj Denona pma 1500Ae.
    To jest dual mono.
    Dodatkowo ten pma posiada funkcję końcówki mocy, w przyszłości będziesz mógł kupić AVR z wyjściem Pre Out na fronty i spiąć go z Pma.
    Ten wzmacniacz ma więcej na kanał niż podaje producent.
  • Optex
    krx01
    Level 9  
    Czy przy podłączeniu przez pre out pozbędę się wyjścia na subwoofer? Jest jakieś urządzenie multimedialne już nie mówię o radiu internetowym ale chociaż o wyjściu na pendriva lub ethernet które mógł bym podłączyć do pma 1500Ae. Szkoda że nie ma chociaż optyka ;/ oby z podłączeniem do tv przez chinch nie było problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy ma ktoś może NAD T 747 w okolicach ostów wielkopolski / wrocław tak mnie korci żeby właśnie jego kupić ale nie słuchałem go jeszcze.
    intenso
    Level 39  
    Chodzi Ci o wyjście PRE OUT dla suba w amplitunerze?
    krx01
    Level 9  
    Nie wiedziałem co to wklepałem w neta i na to wychodzi / chodź nie jestem pewien ;)
    intenso
    Level 39  
    PRE OUT dla suba jest dla suba.
    Do frontów masz dedykowane wyjście PRE, gdzie jest sygnał dla kolumn frontowych.
    krx01
    Level 9  
    Czyli jak mam amplituner ze spotify to mogę w stereo słuchać na 1500Ae
    intenso
    Level 39  
    Tak, przełączasz wzmacniacz w tryb końcówki mocy, wtedy wzmacniacz jest wysterowany na max i głośnością regulujesz z poziomu ampli, tak samo w filmach.
    krx01
    Level 9  
    Mój denon avr 1705 ma tylko taki pre out pod który połączyć pma 1500 Wzmacniacz JBL ES100 NAD T 747? 7.1 / 2.0

Dodano po 1 [minuty]:

Wzmacniacz JBL ES100 NAD T 747? 7.1 / 2.0

Dodano po 14 [minuty]:

Czy taki odtwarzacz jest dobrym wyborem ONKYO C-N7050
    intenso
    Level 39  
    Twój Denon nie posiada wyjść PRE OUT, takie wyjście posiada jedynie dla suba.

To Onkyo jest jak najbardziej OK.

Tak wyglądają wyjścia PRE w amplitunerze.