Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup TV 55cali, budżet ok 3000

mrice 10 Wrz 2017 20:10 915 10
  • #1 10 Wrz 2017 20:10
    mrice
    Poziom 21  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 23 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - prosto jak i pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - Okno z boku tv od zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Sony KDL40 coś tam (zwykłe lcd)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Ładny obraz i przyzwoity dźwięk
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? - HD - kablówka
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? -konsola PS4, PC, wzmacniacz audio
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - ok 10h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - mat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, seriale, konsola
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - może, nie jest to priorytet, od tego mam pc
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - zwykle kilka godzin dziennie, zdarzają się sesje całodniowe
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie popołudnia i wieczór
    17. Preferencje co do wielkości? - sztywno 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - upierdliwe menu i nie intuicyjne piloty
    19. Preferencje co do marki? - Sony, jest obecnie i 6 rok dobrze działa, choć cena przekonuje do innych marek, nie wiem, czy warto dopłacać do sony
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - ok 3000 PLN, max 3500, choc wolał bym bliżej tych 3000 sie trzymać

Koledzy, doradźcie coś, im dłużej czytam o tych TV tym głupszy jestem. Ja lubię grać na konsoli (PS4) żona lubi seriale, czasem obejrzy sie jakiś film, z tv, płyty lub kompa. Obecny TV ma lan, jest podłaczony i w zasadzie specjalnie z tego nie korzystam. W obecnym tv cenie sobię prostotę menu i intuicyjnośc pilota (czego nie moge powiedzieć o 5-cio letnim samsungu 32 którego mam w sypialni, ale mniejsza o niego, KDL zajmie jego miejsce), generalnie licze na ładny obraz, przyzwoity dźwięk i sensowną obsługę, miło by było, żeby opóźnienie matrycy nie było gigantyczne (ze wzgledu na konsole)

O ew. parametrach proszę pisać i tłumaczyć łopatologicznie

Ktoś coś zaproponuje ?

• Pomocny post
    #2 10 Wrz 2017 20:51
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Sony nie ma 55 cali w cenie do 3,5 tys pln.
    Moze tani FHD od Samsunga Samsung 55M5672. Dobra budzetowka.

• #3 11 Wrz 2017 17:35
    mrice
    Poziom 21  

być są, pytanie czy coś warte (wg. Ceneo):
    KDL-55W755C - 3300
    KD-55XD7005 - 3325
    KDL-55W805C - 3500

a jak u innych producentów, LG, Philips, Panasonic itp marki ? Coś wartego pokłonienia się ?

• Pomocny post
    #4 11 Wrz 2017 17:59
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Seria W to 2015 rok i to co jest to zapewne powystawowe modele. No ale jeśli na 100% nówka, to warto się skusic, bo masz wtedy 120Hz i VA.
    XD7005 to IPS, wiec nie ma sensu.

• #5 11 Wrz 2017 18:13
    mrice
    Poziom 21  

Hmm, sprawdze to, dzięki, a co z pozostałymi producentami ?

• Pomocny post
    #6 11 Wrz 2017 20:23
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LG nie ma nic sensownego - w tanich TV matryce RGBW.
    Philips - same IPSy.
    Panasonic - tutaj dość fajny jest TX-50EX700E. No ale to 50 cali. Model 58 cali poza Twoim zasiegiem.
    TCL - tutaj mozna by się pokusic o 55 cali C70. Ma ten TV trochę błędów w sofcie ale jak się nie boisz "chińczyka" i nie przeszkadza Ci brak upłynniaczy to czemu nie ;) Sportu nie oglądasz, to moze sie nada. Seria niżej czyli P60 była ponoć ostatnio w Auchan w promocji 2999 pln za 60 cali.

• #7 13 Wrz 2017 18:48
    mrice
    Poziom 21  

Decyzja zapadła na KDL-55W755C, mam nadzieje, ze nie będę żałował. W sieci nie brakuje informacji i problemach z tym modelem, zarówno z softem jak i chmurkami.
    Na niekorzyść samsunga przemówił brak gniazda słuchawkowego i okrojony pilot, chyba jestem tradycjonalista :)

Ludwik XVI, dziękuje kolego za pomoc i doradztwo, może będzie mi dane kiedyś się odwdzięczyć w dziale AGD :)
    Pozdrawiam

Temat do zamknięcia

• #8 13 Wrz 2017 19:12
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

mrice napisał:
    Decyzja zapadła na KDL-55W755C

Dobry wybor. Upolowałeś gdzieś jeszcze nówkę sztukę ?

mrice napisał:
    może będzie mi dane kiedyś się odwdzięczyć w dziale AGD

Pralko- suszarki szukam ;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3377130.html

• #9 15 Wrz 2017 08:36
    mrice
    Poziom 21  

Ok, po pracy usiądę, spojrzę i wypowiem się.

• #11 27 Wrz 2017 17:34
    mrice
    Poziom 21  

Po wielu zakrętach i dziwnych rzeczach z dostępnością i cenami Sony padło na Samsunga.
    Już zamawiałem tego 55M5672, ale przypadkiem potknąłem się o ten wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16712980#16712980
    idąc tropem temtego tematu z ciekawości spojrzałem na tego 60J6240 i ku mojemu zdziwieniu okazał się tańszy o 140zł od tego 55 cali. Chwila zwątpienia, analizy i zamówiona została 60-tka.
    Generalnie chyba miałem więcej farta niż rozumu, bo dziś na stronie są juz tylko powystawowe, więc chyba wyciągnąłem jedną z ostatnich sztuk z magazynu.

W kazdym razie, Ludwik, raz jeszcze dzięki za pomoc i jak by nie spojrzeć, wybór z twojego polecenia ;-)

Pozdrawiam
    temat do zamknięcia

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson