Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 42PFL3606H/12 - po pół godziny wyłącza się podświetlenie matrycy

10 Sep 2017 22:40 1014 2
  • Level 15  
    Witam. Mam TV LCD Philips 42PFL3606H/12 który ma następującą usterkę. Załącza się normalnie, jednak po pół godziny wyłącza się podświetlenie. Słychać przy tym charakterystyczne cyknięcie. Po tym czasie wyłączenie i włączenie pomaga odzyskać obraz, ale tylko na 3 minuty i tak w kółko. Tylko dłuższy spoczynek pozwala mu chodzić przez pół godziny. Wiem, że matryca wyświetla, gdyż po skierowaniu światła z latarki widać obraz. Dodam tylko, że TV w trybie użytkownika i oszczędzania energii migocze ciemniej - jaśniej, zaś w trybach kino, zdjęcie itp. chodzi stabilnie (tzn. nie migocze jasno-ciemno, ale i tak się wyłącza). Wszystkie serwisy zawiodły - nawet nie próbowali zajrzeć do TV. Kupiłem "nowy - nieużywany" TV na portalu aukcyjnym, tzw stłuczka. I teraz kwestia co mu podmienić - czy tylko płytkę zasilacza z układem sterującym świetlówki (dobrze by było, bo mniej rozbierania TV. Czy też od razu samą matrycę przenieść do tego z rozbitą matrycą? (wolałbym jednak, żeby to była ostateczność).
    Dodam tylko, że naprawiłem już parę LCD-ków, ale problem przeważnie był z odklejającą się fleksą, raz lutowałem świetlówki - zimne luty były, no i raz lutowałem zasilacz, bo TV się włączał i wyłączał samoczynnie. Ale z czymś takim się nie spotkałem i trudno mi znaleźć w sieci cokolwiek z moim modelem związane. Proszę o pomoc.
  • Level 21  
    Kolejność jaką podałeś jest dobra. Możesz podłączyć inwerter z "nowego TV", zobaczyć jaki jest efekt lub świetlówkę z "nowego TV" do testowanego inwertera. Rozbieranie matrycy jako ostateczność
  • Level 15  
    TV naprawiony. Od kilku dni chodzi bez szwanku i nawet kolorów dostał jakby lepszych. Podmieniłem inwerter który był zintegrowany z zasilaczem. Tak że wychodzi na to że oryginalny inwerter był uszkodzony.