Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka RICOH aficio sg 3100snw zacięcie papieru w zespole skanera.

stylu 10 Wrz 2017 22:49 777 4
 • #1 10 Wrz 2017 22:49
  stylu
  Poziom 19  

  Witam

  Zakupiłem RICOH aficio sg 3100snw. Po włożeniu papieru i zeskanowaniu jednej kartki, ciągle wyskakuje komunikat "Zacięcie pap.: zesp.skanera. Otwórz zesp.skan. i nac. wysuw s. i usuń zać."

  Oczywiście żadnego zacięcia nie ma. papier był wkladany prosto pod skaner, nie na górną szufladkę która pobiera papier. Oczywiście po naciśnieciu przycisku po kilku sekundach komunikat znowu wraca.

  Proszę o sugestię

  0 4
 • #2 10 Lis 2017 17:00
  waldeku
  Poziom 2  

  Witam.
  Podpinam się pod temat u mnie dokładnie to samo
  Czy ktoś już rozgryzł temat?.
  Proszę o pomoc

  0
 • Pomocny post
  #3 13 Lis 2017 09:06
  pcunit
  Poziom 21  

  powodem takiego komunikatu i zacięć jakie się pojawiają jest kawałek styropionu którego nie usunęliście podczas instalacji , dostał się za głowicę drukującą i blokuje ustawienie się głowicy w pozycji HOME.

  rozwiązanie jest takie: należy podnieść cały zespół skanera do góry tak aby był dostęp do pasa transfer i samej głowicy , jeżeli głowica jest po lewej stronie - należy przesunąć ją na środek , kawałek stryropianu wielkości pudełka od zapałek znajduje się w lewym rogu lub w prawym rogu , zależy gdzie został przetransportowany przez głowicę .

  0
 • #4 13 Lis 2017 18:14
  waldeku
  Poziom 2  

  OK!
  Dzięki był ten styropian ,ale sprzęt dalej nie działa,wisi ten sam komunikat.
  Głowica 2 razy jedzie do prawej strony i parkuje po lewej.
  Nie mogę znaleść w ustawieniach jakiejś opcji przywracanie do ustawień fabrycznych/resetu maże to by pomogło?
  Proszę o kolejne sugestie.

  0
 • #5 10 Lut 2018 22:03
  paul0
  Poziom 12  

  Ricoh zastosował ordynarny wybieg, zmuszający klientów do wizyty w serwisie. Ten komunikat dotyczy wielu nieprawidłowości w tej drukarce, w tym błędów w pozycjonowaniu głowicy w pozycji "0", od której enkoder zlicza pozycję głowicy.
  Błąd pozycjonowania głowicy między innymi powoduje wykolejenie głowicy z prowadnicy. Głowica jest wtedy trochę wyżej i nie następuje wykrycie pozycji "0" w miejscu parkowania głowicy. Te kawałki styropianu mogły spowodować wykolejenie głowicy.
  Jest to dość trudne do wykrycia dla osoby, która nie zna konstrukcji tej drukarki, gdyż na pozór głowica jest w prowadnicach.
  Jeśli górny, biały element ślizgowy znajduje się powyżej metalowej prowadnicy to nastąpiło wykolejenie głowicy z prowadnicy. Należy zdemontować pokrywę głowicy, po bokach głowicy odpiąć z zaczepów sprężynki dociskające górny element ślizgowy do prowadnicy, wprowadzić element ślizgowy POD górną prowadnicę, założyć pokrywę głowicy, założyć sprężynki.
  Drugą przyczyną jest zabrudzenie lub uszkodzenie taśmy enkodera. (jest to przeźroczysta taśma, zamontowana równolegle do prowadnicy) Taśmę można wyjąć, odpina się ją od strony parkowania głowicy (zaznaczyć jak jest taśma założona - ważne jest żeby jej nie założyć odwrotnie, taśmę jak i szczelinę transoptora wyczyścić za pomocą szmatki nie pozostawiającej włókien (np. szmatki do czyszczenia okularów) i płynu do czyszczenia okularów, po czym taśmę zamontować w drukarce. Sprawdzić czy taśma jest w szczelinie transoptora. Zamontować ponownie.
  Podczas pracy przy taśmie zachować ostrożność - łatwo jest przy tym wykoleić głowicę z prowadnic.

  1