Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Creative P5800 - Grają tylko dwa głośniki zamiast 5

11 Wrz 2017 01:05 1083 15
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam subwoofer aktywny model w temacie.
    I mam takie pytanie. Do subwoofera idą 3 wtyczki minijack, jeden podłączam do komputera''zwykłe wejście'' i grają mi dwa głośniki RIGHT i LEFT, pozostałe trzy zadziałają wtedy gdy pozostałe dwie wtyczki ''mini jack'' podłącze do komputera, sa one koloru zielonego i różowego, problem w tym ze nie mam tych wejść w laptopie i tutaj moje pytanie, czy są jakieś przejściówki bym włożył ją do mojego jednego otworu 'audio'' które mam w laptopie i do tej przejściówki podłączył wszystkie 3 kable z subwoofera?
  • Poziom 41  
    W tym konkretnym przypadku wynalazek, jak na poniższym zdjęciu byłby przydatny:

Subwoofer Creative P5800 - Grają tylko dwa głośniki zamiast 5

Kabelek można szukac pod hasłem "Rozdzielacz audio mini-jack 3x żeński"

Kolega zdaje sobie sprawę, że to nie będzie żaden dźwięk 5.1 tylko jakaś mieszanka sygnału stereo.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    Kolega zdaje sobie sprawę, że to nie będzie żaden dźwięk 5.1 tylko jakaś mieszanka sygnału stereo.

a więc tak jak myślałem, nie idzie tego zrobić ;/
    Ale dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    nikodemsz napisał:
    a więc tak jak myślałem, nie idzie tego zrobić ;/

Idzie zrobić.

Można rozważyć zakup zewnętrznej karty audio na USB z wyjściami analogowymi.
    To, co podałem powyżej to tylko rozwiązanie, aby "wszystkie głośniki grały".
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    Można rozważyć zakup zewnętrznej karty audio na USB z wyjściami analogowymi.

Mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Jeśli będą mi grały wszystkie głośniki (tak jak powinny a nie po prostu podzielenie dźwięku na 5 głośniczków) po zamontowaniu karty audio na usb to jestem zainteresowany

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Widzę ze można to już kupić za 10zł, pytanie czy warto kupić takiego chińczyka?
  • Poziom 41  
    Nie ma tu wiele do powiedzenia.
    Jak kolega zakupi odpowiednią kartę tj. z wyjściami analogowymi, to należy ją zainstalować w laptopie i zadeklarować jako urządzenie domyślne audio.
    Podłączyć głośniki do wyjść audio karty i słuchać :)

Przykład takowej karty :Link Link

To tylko przykład takiej karty, kolega może znaleźć bardziej stosowną czy to cenowo, czy jakościowo.
    Chociaż przy tych plastikowych głośnikach Logitecha to za bardzo bym nie szalał z jakością karty.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    i słuc

Ja myślałem o czymś za 5-10zł od chińczka ;o wiec nie wiem sam czy to kupić instalować? ;/ jeśli zainstaluje i zdeklaruje jako urządzenie audio to pendriva już mi nie odczyta tak?
  • Poziom 41  
    nikodemsz napisał:
    Ja myślałem o czymś za 5-10zł od chińczka ;o wiec nie wiem sam czy to kupić instalować?

Samemu trzeba podjąć decyzję.
    Ale sugerowałbym coś bardziej wiarygodnego w działaniu niż chińska karta za 5 - 10 zł.
    nikodemsz napisał:
    jeśli zainstaluje i zdeklaruje jako urządzenie audio to pendriva już mi nie odczyta tak?

Nie za bardzo rozumiem tę kwestię.
    Proszę to objaśnić.
    Pendrive nie ma nic do czynienia z kartą audio.
    Ile gniazd USB ma laptop?
    .
  • Poziom 5  
    Tzn pytam czy warto, bo może nawet przy sprzęcie za 50zł jakość dźwięku nie jest zbyt dobra
    Laptop ma 2 gniazda USB i jedno podobne do USB ale nim nie jest bo nie mogę w niego włożyć wtyczki
    A z tym czy po deklaracji USB jako AUDIO będzie działać pendrive, chodziło mi o to czy po prostu skoro zadeklaruje USB jako wyjście audio to czy komputer poradzi sobie z odczytaniem pendriva skoro to będzie traktowane jako wyjście AUDIO

Dodano po 15 [minuty]:

http://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiekowa-na..._unit_id=e20f1e2d-3799-4f9c-aea7-7bd7c4f20ea0
    taka będzie okej? Prosiłbym o przeczytanie opisu a w szczególności
    WINDOWS:XP/VISTA itp itd, ja posiadam Windowsa 10 i nie wiem co teraz
  • Poziom 41  
    nikodemsz napisał:
    taka będzie okej? Prosiłbym o przeczytanie opisu a w szczególności
    WINDOWS:XP/VISTA itp itd, ja posiadam Windowsa 10 i nie wiem co teraz

Ta karta nie jest OK.
    Przy szukaniu karty, proszę zwrócić uwagę na wyjścia i ich kolor.
    Powinny być co najmniej trzy (mini-jack), a typowa kolorystyka to - zielony, czarny i pomarańczowy.
    Ewentualnie sprawdzać opis danego gniazda.

Nie rozumiem obaw związanych z pendrive.
    Jeśli z gniazda USB usunie się poprawnie tę kartę, to pen-drive bez kłopotu powinien był być zaakceptowany w tym samym gnieździe.
    Tak samo, jak każde inne urządzenie USB.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    Przy szukaniu karty, proszę zwrócić uwagę na wyjścia i ich kolor.

Mam kolory pomaranczowy i zielony, czarny oczywiscie mam juz w laptopie, z tym ze zielony i pomaranczowy to wyjscia od mikrofonu chyba i sluchawek? Nie musze czasem przypisać tych wyjść jakow yjścia audio? gdzie i jak to zrobic? W opcjach dzwiękow itd mam tylko opcje stereo.. ;/
  • Poziom 41  
    Może najprzód proszę podać dokładny model laptopa oraz jaką ma zainstalowaną kartę.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    Może najprzód proszę podać dokładny model laptopa oraz jaką ma zainstalowaną kartę.

Model: lenovo ideapad 100-15IBD
    a karte dźwiękowa to mam hmm
    Nazwa: Głośniki (Conexant SmartuAudio HD0
    typ: WDM

Sterowniki
    Nazwa: CHDRT64.sys
  • Poziom 41  
    Teraz skojarzyłem, co kolega miał na myśli ...
    Proszę mnie skorygować, ale kolega chce "ożenić" gniazda audio z owej karty na USB + gniazdo słuchawkowe w laptopie?
    Jesli tak, to odpowiem po czesku " To se ne da pane Havranek" :)))

Także proszę nie kombinować i wymyślać, pewnych spraw nie można przeskoczyć.
    W tym przypadku "łączenie" gniazd audio z różnych kart audio w jeden system 5.1
    Muszą one być na jednej karcie.

I tyle w temacie.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    udio w jeden system 5.1
    Muszą one być na jednej karcie.

A jesli dodałbym te dwa wejścia na mikrofon i słuchawki przez USB, sciągnąłbym program do przypisywania wyjść audio to moze by poszlo? Chodzi mi o to ze w programie przypisałbym wyjscie na słuchawki jako głośniki tylnie a np na mikrofon jako głośnik centralny, wydaje mi sie ze idzie coś takiego zrobić, pytanie jak nazywają się te programy itp itd?
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    gować, ale kolega chce "ożenić" gniazda audio z owej karty na USB + gniazdo słuchawkowe w laptopie?
    Jesli tak, to odpowiem po czesku " To se ne da pane Havranek" ))

Także proszę nie kombinować i wymyślać, pewnych spraw nie można przeskoczyć.

W tym przypadku "łą

?