Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra PW i wieża Technics - Podłączenie wzmacniacza do wzmacniacza

11 Wrz 2017 09:35 771 4
  • Poziom 7  
    Witajcie,

Mam taki problem/pytanie:

Posiadam gramofon Unitry WG-581f, wzmacniacz Unitra PW-7010 oraz wieżę Technics SC-HD350
    Niestety, posiadam głośniki do Technics-a, które są 6 omowe, natomiast wzmacniacz Unitry obsługuje 8 omowe

Podłączyłem więc gramofon bezpośrednio do wieży Technics-a (DIN -> RCA), gra czysto, ale strasznie płasko i cicho.

Tutaj moje pytanie, czy jakbym podłączył gramofon do wzmacniacza Unitry (DIN->DIN), a wzmacniacz Unitry do Technicsa (RCA Zapis -> RCA AUX), czy ma to szansę powodzenia? Czy coś to zmieni? Czy jest duże ryzyko, że Technics się spali?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz podłączyć w ten sposób - nic się nie uszkodzi.
    Jeśli głośniki 6Ω są odpowiedniej mocy, to możesz je podłączyć do wzmacniacza 8Ω jeśli nie będziesz grał na maksymalnej głośności.
  • Poziom 7  
    Świetnie, w takim razie będę próbować.
    Właśnie te głośniki od Technics-a są 80W (100W muzycznej), za słabe dla tego wzmacniacza, na pozycji 0,5 na wzmacniaczu unitry buczą i jak na 90% mocy na Technics-ie
  • Poziom 40  
    Krzychu7 napisał:
    maksymalnej głośności.

To jeszcze napisz co to znaczy maksymalna głośność
  • Poziom 7  
    Podłączenie wzmacniacza do wzmacniacza znacznie poprawiło sygnał z gramofonu, w prawdzie nie dało się sterować wzmocnieniem basów czy treble, ale dużo lepiej gra, dziękuję za pomoc