Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brother MFC-J6920DW - tusze - Regeneracja kartridży oryginalnych tuszem Brother

11 Wrz 2017 16:31 1959 2
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam drukarkę Brother MFC-J6920DW. We wszelakich sklepach można zakupić tusze Brothera seria BT5000 41 ml - kolor za 20 zł butelka, i seria BT6000 108 ml czarny za 30 zł butelka. Porównując to z np. najlepszym kompletem value pack do J6920DW, gdzie mam 129xl na 2400 stron czarnego (50ml) + 125xl (14ml) po 1200 stron w kolorze za 300 zł, wychodzi, że jeśli zregeneruje sobie oryginalne kartridże z reseterem z allegro za 50 zł, wyjdzie mi jedno "nabicie" zestawu value pack za 33 zł... czyli 9 razy taniej niż kupienie kolejnej paczki za 300 zł.

Stąd mam zapytanie, bo nie mogę nigdzie znaleźć, czy tusze 129 i 125 to są tusze pigmentowe czy barwnikowe i to samo odnośnie tuszy BT5000 i BT6000 - myślicie, że to by działało?

Czy może ktoś regeneruje sobie tusze 123, 125, 129 właśnie tymi oryginalnymi tuszami brothera (lub też innymi)?

Powiem, że interesują mnie oryginalne tusze brohtera, ponieważ do tej pory miałem mnóstwo przeżyć jeśli chodzi o tusze firm trzecich (HP 7610 i tusze Ink Mate z allegro) i chciałbym spróbować z brotherem, ale na tuszu oryginalnym. Dodam, że zamienniki zajechały mi już raz głowice w tym brotherze - kolor żółty i żadnego zamiennika nie wsadzę, oraz żadnego regenerowanego nie wiadomo jakim tuszem kartridża również.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Możesz zakupić wieczne tusze LC123 do tej drukarki, są dostępne za około 100zł, sam takie mam i sprawują się świetnie. Uzupełniam je tuszem barwnikowym i oryginalnie też jest barwnik. No i najlepiej oryginalnym tuszem uzupełniać tak jak chcesz, zakupić w butelkach, bo na zamiennikach jest słaba jakość i blade kolory.
  • Poziom 9  
    Wiem, że odgrzebuje temat ale dla potomnych:
    - od nowości drukarki do około 2017 roku (do momentu pisania tego tematu) drukarka drukowała na tanich zamiennikach - po 3 zł - efekt - żółty przestał drukować, naprawa w serwisie Brother - wymiana głowicy 450 zł netto
    - od sierpnia 2017 drukuje napełniając oryginalne kartridże Brother tuszami BT5000 i BT6000 + kupiłem na allegro urządzenie do resetu tych kartridży

Jakość druku na regenerowanych przeze mnie kartridżach na oryginalnym tuszu brother właściwie nie odbiega od oryginalnych tuszy :), a więc polecam, regeneracja jest stosunkowo prosta. Na razie przedrukowałem jeden zestaw butelek (a więc 100 ml czarnego - dwa nabicia tuszu xxl na 2400 kartek + kolor 41 ml ).