Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwis a budowlanka - Panowie instalatorzy, czy stawiacie kominy?

andpol 33 11 Wrz 2017 16:34 1101 8
    andpol 33
    Poziom 35  
    Uśmiałem się dzisiaj, ale może niepotrzebnie? Zlecenie od klienta. Zerwało mu antenę satelitarną razem z kominem. Chce zlecić mnie (instalatorowi) montaż nowej i UWAGA! odbudowę komina. Czy ja jestem jakiś dziwny, że odmówiłem? :cry: Chyba nie zadążam za niektórymi klientami. 25 lat już pracuję i ciągle potrafią mnie ludzie zadziwić.
    Erbit
    Poziom 34  
    andpol 33 napisał:
    ... Chce zlecić mnie (instalatorowi) montaż nowej i UWAGA! odbudowę komina. ...

Być może wymyślił sobie, że jak zrobi to jedna firma to następne takie zerwanie anteny wraz z kominem będzie mógł reklamować. Trzeba będzie "mocny komin" postawić ;) tym bardziej, że być może jutro z tego komina będą miały startować promy kosmiczne.
    andpol 33
    Poziom 35  
    Tylko w moich ogłoszeniach nie stoi nigdzie, że prowadzę usługi budowlane. Domów też nigdy nie stawiałem.
    BANANvanDYK
    Poziom 38  
    Komin uszkodzony na wskutek niewłaściwej eksploatacji - odmowa naprawy.
    Chyba że to był komin wentylacyjny, wtedy problem poważniejszy i możliwości obrony mniejsze.
    Serio, czemu talerz był zamocowany do komina a nie do bardziej odpowiedniego miejsca czy masztu antenowego? Wszystkie elementy metalowe będące w pobliżu kominów od kotłów na paliwo stałe ulegają przyśpieszonej korozji w wyniku oddziaływania kwasu siarkowego i innych produktów spalania. Nie ważne czy to piorunochron, blachodachówka czy antena.
    Justyniunia
    Poziom 31  
    andpol 33 napisał:
    Chce zlecić mnie (instalatorowi) montaż nowej i UWAGA! odbudowę komina.

Bo ludzie są tak nauczeni, że większość to murarz tynkarz akrobata. No i najlepiej za pół darmo.
    bearq
    Poziom 36  
    Justyniunia napisał:
    andpol 33 napisał:
    Chce zlecić mnie (instalatorowi) montaż nowej i UWAGA! odbudowę komina.

Bo ludzie są tak nauczeni, że większość to murarz tynkarz akrobata. No i najlepiej za pół darmo.

Kiedyś pomagałem znajomemu z meblami w Warszawie. Stolarz "meblowy" robi meble a paska LED czy kontaktu zabudowanego w blacie już nie podłączy bo od tego jest elektryk, podobnie nie podłączy zlewu czy kranu bo od tego jest hydraulik mimo tego że mógłby to zrobić i wie jak to zrobić. Takich rzeczy uczą wykonawcy chociaż coraz bliżej nam w tej kwestii do zachodu. Swego czasu u nas do zakładu przyjeżdżał serwis z DE do przeglądu robotów na hali produkcyjnej, serwisant niekiedy czekał na odpowiednią osobę która odkręci mu 4 śruby i da wgląd do rozdzielni, mógł nawet czekać 15 minut...
    wasyl32
    Poziom 18  
    Witam
    Bylem na pewnym szkoleniu z Microsoft Active Directory z administratorem IT pewnej 3-wyrazowej jednostki państwowej ;) z niewielkiej miejscowości.
    Gość opowiadał, że w ramach administrowania serwerami ... wprawiał (kitował) szyby w oknie i kładł papę na dachu nad serwerownią :)
    Widocznie pracodawcy pomyliło się administrowanie budynkiem z administrowaniem systemami informatycznymi ;)
    Bieda z nędzą
    Poziom 31  
    andpol 33 napisał:
    Czy ja jestem jakiś dziwny, że odmówiłem? .

No jasne, dziwak jesteś i nie idziesz z duchem biznesu. Wołasz murarza i komin stawia. Murarz za bierze od ciebie tysiaka, a ty od klienta dwa tysiaki.
    Murarzowi przy okazji pokazujesz gdzie ma wmurować uchwyty, ty masz wtedy lżej.
    darts
    Poziom 15  
    Bieda z nędzą napisał:
    andpol 33 napisał:
    Czy ja jestem jakiś dziwny, że odmówiłem? .

No jasne, dziwak jesteś i nie idziesz z duchem biznesu. Wołasz murarza i komin stawia. Murarz za bierze od ciebie tysiaka, a ty od klienta dwa tysiaki.
    Murarzowi przy okazji pokazujesz gdzie ma wmurować uchwyty, ty masz wtedy lżej.

Mój znajomy - też elektronik specjalizujący się w TV jak nie potrafi naprawić (co rzadko się zdarza) to ma tak pochytanych serwisantów z każdej firmy, że i Oni i on dobrze zarobią. To jest kreatywność.