Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby soft start w samochodziku dla dziecka 12V 2x45W

MrMateush 11 Wrz 2017 18:09 1536 0
    MrMateush
    Poziom 1  
    Witam. Proszę o pomoc w "tuningu" startu pojazdu elektrycznego dla dziecka. Problem podobny do paru tematów w tym dziale ale posiadają one zbyt zróżnicowane elementy elektroniczne nie podobne do mojego modułu sterowania.

Załączam zdjęcia modułu brak na nim regulatora napięcia który wyglądał jak tranzystor (został uszkodzony przez podłączenie 24v (moja głupota). Był on w miejscu oznaczonym na czerwono. jego odpowiednik dostępny tylko na aliexpress.

Aku Żel 12V 7Ah w planach wymiana na 12V 10 Ah na więcej miejsce pod fotelem nie pozwala ale pod tylnym zderzakiem jest miejsce na aku nawet i 14Ah ale jego ciężar przemawia na nie.

Zrobiłem też układ na przekaźniku 12v 30A typowo samochodowym ale niestety nie działało to tak jak chciałem, a prościej mówiąc przekaźnik klikał zamiast załączyć na stałe zasilanie. Moduł podawał sygnał przerywany. Zależy mi na sterowaniu tym ustrojstewm z pilota. Gdyby nie to podłączył bym wszystko analogowo.

Na zdjęciach stary moduł , w autku obecnie nowy fabrycznie moduł lekko poprawił jazdę ale nadal nie zadowalająco.

Można coś z tym zrobić? Pozdrawiam