Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak odczytu danych (ramki) falownika CIMR V1000 na sterowniku PLC Horner Xle

only89 11 Wrz 2017 20:08 234 0
 • #1 11 Wrz 2017 20:08
  only89
  Poziom 5  

  Witam,

  napotkałem bardzo czasochłonny problem w przypadku konfiguracji sterownika PLC Horner Serii Xle dla falownika 1f CIMR V1000. Konfiguracje sterownika wykonuje w środowisku Cscape. Projekt zakłada, że sterownik jest połączony poprzez komunikącję Modbus RTU poprzez RS485 do portu Mj2 sterownika. Sterownik jako Master, falownik jako Slave.

  http://www.astor.com.pl/sklep/sterowanie/ster...rowniki-plc-z-panelem-xle-hexe220c112-01.html
  https://www.yaskawa.com/products/drives/industrial-ac-drives/microdrives/v1000-drive

  Problem jest taki, że sterownik nie wysyła ramki pomimo, że ustawienia są zgodne z instrukcją. http://platforma.astor.com.pl/files/getfile/id/4056 Wykonałem oba przypadki 1) za pomocą opcji Wizard; 2) za pomocą schematu drabinkowego. Brak ramki zaobserwowałem poprzez podłączenie konwertera RS485/232 (dioda na obudowie nie miga, co świadczy o nie otrzymywaniu ramki od urządzenia Master (Horner)). Przewód RS485 wykonałem na podstawie http://www.hw-group.com/products/sensors/images/B-Cable_direct_middle.gif

  Zaobserwowałem parę rzeczy tj. a) w opcjach sterownika (wewnętrznych) w zakładce dot. protokołów jak wykonuje pierwszy przypadek (konfiguracja wg. Wizard) pojawia się informacja, że port Mj2 jest skonfigurowany jako "Master Modbus 3.12". Informacja o skonfigurowanych portach już się nie pojawia w przypadku schematu drabinkowego (drugiego przypadku).

  W przypadku drugiego pojawił się też problem przy bloku "Open". Po dotarciu sygnału do bloku OPEN sygnał nie przechodzi dalej. Nie zostaje wysterowana cewka SET. Port powinien zostać załączony po naciśnięciu klawisza na panelu operatorskim sterownika. Praktycznie "wymusiłem" otwarcie portu za pomocą rejestru "ALWAYS_ON", który daje zawsze sygnał wysoki.

  Postaram się o zdjęcia, które lepiej opiszą problem. Na obecną chwilę liczę przynajmniej na rady na co mam zwracać uwagę, aby móc ten problem rozwiązać sam lub w przyszłości wspólnie.

  Dziękuje,
  Pozdrawiam.

  0 0
 • Sklep HeluKabel
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo