Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypalona dziura w dywaniku Co można zrobić ?

eurotips 11 Wrz 2017 20:09 633 7
  • #1 11 Wrz 2017 20:09
    eurotips
    Poziom 33  

Mam wypaloną dziurę w dywaniku pod nogami pasażera,
    niestety aż tym dywaniku w podłodze. Dywanik to taka tkanina tapicerska ale z gąbką o grubości 2 cm pod spodem.
    Na razie usunąłem osmolone brzegi i mam kształtną dziurę wielkości monety 5 zł.
    Jak to zacerować? Jest w takim miejscu że ten wymienny dywanik pod nogi jej nie zasłania i bardzo rzuca się w oczy po otwarciu drzwi.

• #2 11 Wrz 2017 20:15
    jarekstryszawa
    Poziom 19  

Na szybko to wyciąć z podobnego materiału krążek nieco większy i wkleić choćby na silikon.

• #3 11 Wrz 2017 20:31
    eurotips
    Poziom 33  

No właśnie trzeba szybko bo jesień idzie i boję się żeby woda się tam nie dostała.
    Chirurg pewnie by ogarnął swoją igłą ale chyba jednak klejenie pozostaje.
    Dywanik ma kolor jasny beżowy i butapren odpada bo raz że przebija przez łatkę to jeszcze wypływa poza łatę przy docisku i widać brzydkie brzegi, próbowałem kleić na razie na próbnym skrawku i nie wychodzi.

• #4 11 Wrz 2017 20:57
    Tommy82
    Poziom 39  

A nie możesz wymienić całego elementu?

• #5 11 Wrz 2017 21:36
    eurotips
    Poziom 33  

Całego wymienić się się nie da, to wielki płat od nóg potem pod siedzeniem aż pod tylną kanapę. A na tylnym tunelu lewy płat łączy się z prawym więc praktycznie jest to jedna całość na całej podłodze.

• Pomocny post
    #6 11 Wrz 2017 21:49
    Tommy82
    Poziom 39  

Wiesz wszystko się da i tak będziesz potrzebował najlepiej kąsek tej tapicerki z innego auta.
    Ja bym się puścił na wymianę kilka razy w różnych autach demontowałem tapicere i raz było lepiej raz gorzej a czasem przewalone to fakt.

Daj jakieś zdjęcia będzie wiadomo jaka sytuacja. Ja bym coś podłożył od spodu jak jest z boku dojście żeby nie pocharatać podłogi wyciął na kwadrat tnąc pod kątem i od spodu podłożył kawałek docięty ze zfazowanymi bokami potem to wkleił tak żeby wkleić na miejsce wkładkę a potem nakryć od góry tapicerką tak żeby się skleiła na obwodzie do podłogi. Potem spróbował bym to czymś zmechacić (jakąś metalową szczotką do włosów ze zdjętymi plastikowymi końcówkami może i szczotka druciana dała by radę ale bym przetestował najpierw) żeby cięcie nie było aż tak widoczne a potem zastanowił bym się nad jakimś pomysłem na koloryzacje.
    Jak nie czujesz się pewny w rękach poszukaj inżyniera co miał rapitografem rysunek techniczny albo modelarza. Jak masz pod ręka modelarza ten może jeszcze coś fajnego wymyślić na miejscu.

• #7 11 Wrz 2017 22:01
    eurotips
    Poziom 33  

Bardzo dobry pomysł z tym usztywnieniem od spodu bo wtedy na górę wystarczy delikatna łatka którą łatwiej będzie zmechacić z dywanikiem.

• #8 11 Wrz 2017 22:16
    Tommy82
    Poziom 39  

Usztywnienie od spodu w pierwszej chwili ma być podczas cięcia tak by nie uszkodzić nic od spodu jak poharatasz nożykiem lakier to sam sobie zrobisz miejsce na rdzę.
    W sumie źle mnie zrozumiałeś ale to w sumie też dobry pomysł :P

Generalnie chodziło mi o to żeby sciąć pod kątem tak żeby łatka wchodziła od spodu miała boki zcięte w trapez tak żeby latka była coś jak "piramida" tak żeby powierzchnia boczna klejenia była większa coś jak z przebijalnością pancerza t34 który był pod kątem dzięki czemu miał efektywnie większa grubość.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME