Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK. III 2.0 TDCI - Pytanie odnośnie kontrolek

wilczur0 11 Wrz 2017 20:14 147 3
  • #1 11 Wrz 2017 20:14
    wilczur0
    Poziom 6  

Witam.
    Zawsze mi tłumaczono, że w aucie jakimkolwiek powinny świecić się wszystkie kontrolki po uruchomieniu elektroniki w nim. Posiadam Forda Mondeo MK. III po ostatnim lifcie i zauważyłem cos, co nie zgadza się z tym co mi zawsze tłumaczono. Nie pamiętam także w co te auto jest wyposażone, wiec ciężko mi też określić czy dane kontrolki nie są bardziej jednak "dla ozdoby". Także pytanie brzmi: "Czy istnieje możliwość, żeby producent z powodu produkcji seryjnej, dodał do panelu kontrolki, pomimo tego że samochód nie posiada np. kontroli trakcji?"
    Pozdrawiam

• #2 11 Wrz 2017 20:30
    milejow
    Poziom 42  

wilczur0 napisał:
    Czy istnieje możliwość, żeby producent z powodu produkcji seryjnej, dodał do panelu kontrolki, pomimo tego że samochód nie posiada np. kontroli trakcji?"

To powszechna norma w celu obniżenia kosztów, kontrolki nieobecnych systemów są nieaktywne.

• #3 11 Wrz 2017 21:51
    wilczur0
    Poziom 6  

Dobrze, więc jak sprawdzić dla przypomnienia w co jest wyposażone moje auto pamiętając, że żarówka kontrolki może być przepalona? Na razie nie chce wymieniać żarówek, a jestem ciekaw co mam w aucie :)

• #4 12 Wrz 2017 18:52
    milejow
    Poziom 42  

wilczur0 napisał:
    że żarówka kontrolki może być przepalona?

Nie może bo ich nie ma. Zrób sobie spacer do ASO z dowodem rejestracyjnym, tam powinni zaspokoić Twoją ciekawość.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME