Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B 1.2 16V 98, nie zapala się silnik

seattle89 11 Sep 2017 21:12 741 4
 • #1
  seattle89
  Level 5  
  Dobry wieczór,

  Wczoraj w trakcie jazdy rozgrzany już do ponad 90stopni silnik zaczął słabnąć i przerywać. Jeżeli chodzi o paliwo to wskaźnik był na pierwszej kresce. Zatrzymałem samochód pognałem na stację paliw z kanistrem i dokupiłem paliwo. Dolałem je, silnik zapalił w drodze powrotnej dwa razy przerywając.

  Myślałem, że pływak oszukuje i przyczyną był brak benzyny. Dzisiaj próbowałem odpalić silnik jednak nie daje rady, rozrusznik chodzi, kręci ale nic poza tym. Silnik to benzyna. Z czym może to być związane, czy jest możliwość aby przepaliła się świeca? Czy może to pompa paliwowa siadła, bądź zassało jakieś paprochy i syfy i przez to nie chce odpalić?

  Szukam przyczyny, dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A co zrobiłeś do tej pory? Wypadałoby sprawdzić czego brakuje, iskry, paliwa, powietrza? Jakaś diagnostyka konieczna by Tobie pomóc.
 • #3
  seattle89
  Level 5  
  Dobry wieczor, dopiero mialem okazje spojrzec (urlop), iskra jest, akumulator odpada naladowany i. Sprawdzony, paliwo jest, auto na pych odpala i pracuje. Jak zgaśnie to nie odpala. Za którymś razem tak jakby rozrusznik przestaje kręcic
 • Helpful post
  #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Pierwsze co, popraw masę z akumulatora na silnik i na karoserię. Potem zasilanie na rozrusznik, na końcu sprawdź wysterowanie rozrusznika (kontrolką minimum 21W), czy pojawia się zasilanie na cienkim przewodzie od automatu rozrusznika, oczywiście w chwili przełączenia kluczyka na "rozruch".