Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.2 16V 98, nie zapala się silnik

seattle89 11 Wrz 2017 21:12 300 4
  • #1 11 Wrz 2017 21:12
    seattle89
    Poziom 2  

Dobry wieczór,

Wczoraj w trakcie jazdy rozgrzany już do ponad 90stopni silnik zaczął słabnąć i przerywać. Jeżeli chodzi o paliwo to wskaźnik był na pierwszej kresce. Zatrzymałem samochód pognałem na stację paliw z kanistrem i dokupiłem paliwo. Dolałem je, silnik zapalił w drodze powrotnej dwa razy przerywając.

Myślałem, że pływak oszukuje i przyczyną był brak benzyny. Dzisiaj próbowałem odpalić silnik jednak nie daje rady, rozrusznik chodzi, kręci ale nic poza tym. Silnik to benzyna. Z czym może to być związane, czy jest możliwość aby przepaliła się świeca? Czy może to pompa paliwowa siadła, bądź zassało jakieś paprochy i syfy i przez to nie chce odpalić?

Szukam przyczyny, dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

• #2 11 Wrz 2017 22:37
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A co zrobiłeś do tej pory? Wypadałoby sprawdzić czego brakuje, iskry, paliwa, powietrza? Jakaś diagnostyka konieczna by Tobie pomóc.

• #3 20 Wrz 2017 20:23
    seattle89
    Poziom 2  

Dobry wieczor, dopiero mialem okazje spojrzec (urlop), iskra jest, akumulator odpada naladowany i. Sprawdzony, paliwo jest, auto na pych odpala i pracuje. Jak zgaśnie to nie odpala. Za którymś razem tak jakby rozrusznik przestaje kręcic

• #4 21 Wrz 2017 21:28
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Pierwsze co, popraw masę z akumulatora na silnik i na karoserię. Potem zasilanie na rozrusznik, na końcu sprawdź wysterowanie rozrusznika (kontrolką minimum 21W), czy pojawia się zasilanie na cienkim przewodzie od automatu rozrusznika, oczywiście w chwili przełączenia kluczyka na "rozruch".

• #5 21 Wrz 2017 21:31
    Bieda z nędzą
    Poziom 28  

1,2 1,6V. Może być uszkodzona centralka Me1.5.5. Bywa.
    Ale głowy nikt nie da.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME