Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka akumulatorów elektronarzędzi

Brzymeq 11 Wrz 2017 21:20 315 11
  • #1 11 Wrz 2017 21:20
    Brzymeq
    Poziom 32  

Witam. Posiadam wkretarke akumulatorową ale zgubiła się ładowarka. Żadne ładowarki od innych narzędzi nie pasują, a po połączeniu na krótko nie ładują. Istnieje jakiś sposób na ładowanie takiego akumulatora czymś innym? W załączniku są fotki danych baterii i złącza. Pomóżcie.

• #3 11 Wrz 2017 21:49
    bubu1769
    Poziom 32  

Bateria ma w sobie elektronikę odpowiedzialna za ładowanie i zabezpieczenia, jeśli masz jakąś uniwersalną ładowarkę microprocesorową do baterii litowych to najprosciej będzie chyba dodać oddzielne złącze ładowania.

• #4 14 Wrz 2017 17:23
    Brzymeq
    Poziom 32  

Nie chcę ingerować w akumulator, najlepiej jakby został w oryginalnym stanie. Wgl. co oznaczają wyjscia na baterii BS, BH, Vcc, T. Domyślam się że T - temperatura ale reszta nie mam pojęcia. Czy muszą być podłączone wszystkie piny w baterii żeby się ładowała, czy wystarczy +. - i T?

• #5 14 Wrz 2017 19:46
    bubu1769
    Poziom 32  

Vcc to prawdopodobnie zasilanie układu, BS i BH nie kojarzę co mogą oznaczać, tak czy siak przydało by się otworzyć akumulator i zobaczyć co za elektronika w. Im siedzi i może po tym dało by radę coś wykombinować.

• #6 15 Wrz 2017 07:54
    Brzymeq
    Poziom 32  

bubu1769 napisał:
    Vcc to prawdopodobnie zasilanie układu, BS i BH nie kojarzę co mogą oznaczać, tak czy siak przydało by się otworzyć akumulator i zobaczyć co za elektronika w. Im siedzi i może po tym dało by radę coś wykombinować.

Vcc tak jak podejrzewałem. Otwierałem, płytka 3cmx5cm, zalana klejem.

• #8 15 Wrz 2017 10:18
    kortyleski
    Poziom 40  

Zbigniew 400 napisał:
    Najprostsza metoda to zasilacz 20,5V i sprawdzają temperature akumulatora.

Jeżeli balancer był w ładowarce a w większości przypadków tak jest to po pierwszym ładowaniu nie będzie już czego kontrolować.

• #9 15 Wrz 2017 12:25
    Zbigniew 400
    Poziom 33  

Od dwóch lat tak robię i jest ok.
    Spotykam juź nawet w markowych wkrętarkach brak balanserów w akumulatorach / nowych/.
    A co w przypadku akumulatorów łączonych równolegle i awarii jednego ?

• #10 15 Wrz 2017 14:58
    bubu1769
    Poziom 32  

Zbigniew 400 napisał:
    Od dwóch lat tak robię i jest ok.

A czasem nie masz akumulatorów niklowo-kadmowych?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson