Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC32LE210E - Brak reakcji po włączeniu do sieci niebieska dioda gaśnie

Mari@@@n 11 Wrz 2017 23:13 369 3
  • #1 11 Wrz 2017 23:13
    Mari@@@n
    Poziom 18  

Witam mam problem z telewizorem Sharp LC32LE210E po załączeniu do sieci zapala się niebieska dioda, która płynnie ciemnieje i po około 6 sekundach gaśnie całkowicie. Telewizor nie reaguje na pilota oraz na wbudowane przyciski. Problem pojawił się w momencie włączania wtyczki komputera stacjonarnego do gniazdka obok, w czasie podłączania komputera wyleciał bezpiecznik w rozdzielni zabezpieczający gniazdo, uszkodził się telewizor i rozerwało kondensator w zasilaczu do urządzenia typu Android TV BOX (urządzenie też przestało działać) wszystkie te urządzenia włączone były na tym samym obwodzie. Co ciekawe po włączeniu bezpiecznika komputer stacjonarny działa. Podejrzewam więc skok napięcia w sieci ale nie mam pojęcia dlaczego. Przeglądając forum sporo tematów dotyczy wgrywania oprogramowania lecz nie znalazłem żadnego softu do tego modelu. Chyba bardziej prawdopodobna będzie usterka zasilacza. Może miał ktoś z kolegów podobne objawy, ewentualnie czy istnieje możliwość wgrania softu i czy takowy ktoś posiada ? Czy może to być wina oprogramowania czy raczej od razu zabrać się za pomiar napięć zasilacza ?
    Pozdrawiam

• #2 11 Wrz 2017 23:44
    miecho18
    Spec od komputerów

Uszkodzony zasilacz.

• Pomocny post
    #3 13 Lis 2017 11:01
    Bunys
    Poziom 2  

Niestety padła płyta główna, procesor ma zwarcie, dioda przygasa bo poleciał anl1117 3,3V - brak tego napięcia możesz zmierzyć, na wejściu będzie ok 5V z zasilacza (pewnie przeżył) a za anl napięcie będzie pomału zanikać, proc poleciał przez hdmi lub vga - mam podobny przypadek w tym tv. Nauczka na przyszłość - podłączać urządzenia odłączone od sieci.

• #4 15 Lis 2017 12:20
    Mari@@@n
    Poziom 18  

Zgadza się zasilacz wyglądał na sprawny a uszkodzona płyta główna. Telewizor poszedł na części.

Bunys napisał:
    Nauczka na przyszłość - podłączać urządzenia odłączone od sieci.
    Dokładnie.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson