Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit-RPI3 raspian

st4chuu 12 Wrz 2017 02:57 594 5
  • #1 12 Wrz 2017 02:57
    st4chuu
    Poziom 15  

Witam,
    Mam pewien problem ze zdalnym pulpitem. Uruchamiając go zdalnie z PC na windowsie uzyskuje w pewnym sensie nowy pulpit, działania nie są powtarzane na rpi podpiętym online do monitora.
    Czy jest możliwość jakoś to obejść aby działania przez zdalny pulpit były powielone na rpi? Czy też może tylko ja mam ten problem?

• #2 12 Wrz 2017 06:42
    chudybyk
    Poziom 26  

Pulpit zdalny (vnc) jest pulpitem wirtualnym. Nie pamiętam, żeby dało się tak skonfigurować jakieś VNC, żeby korzystać z fizycznego ekranu aktualnie zalogowanego użytkownika. Byłoby to nawet niewygodne, bo najpierw należałoby się zalogować do ekranu graficznego a dopiero później uruchomić zdalny pulpit.
    Z pewnością można podłączyć się kilkoma zdalnymi pulpitami pod jeden ekran wirtualny i wtedy będziesz miał "powtarzane" akcje na wszystkich wirtualnych pulpitach.
    Inna sprawa - po co chcesz obserwować zdalne działania na ekranie hosta? Może coś przekombinowałeś?

• #3 12 Wrz 2017 07:02
    st4chuu
    Poziom 15  

Chodzi o to, że na RPI uruchamiam aplikację która wypracowuje sobie parametry i wyświetla wykresy. Czasem logując się z tego samego kompa mam dostęp do tego samego pulpitu, jednak czasem jest zupełnie inaczej. Jako, że aplikacja ma autostart przy uruchomieniu uruchamia się kolejny proces. Po za tym na nowo wypracowuje sobie jakieś parametry i nie ma wykresów historycznych.
    Bardziej zależy mi na czymś w rodzaju streamowania ekranu do innego kompa niż fizycznych akcji na pulpicie.

Czy teamViewer rozwiązał by problem, czy również działa jak VNC?

• #5 12 Wrz 2017 08:41
    chudybyk
    Poziom 26  

TeamViewer udostępnia rzeczywisty pulpit, więc to by zadziałało. Nie zaszkodzi spróbować też tego x11vnc.
    Aplikacja na RPi jest Twojego autorstwa? Może prościej byłoby aplikację podzielić na dwie - serwer na RPi i klienta ze środowiskiem graficznym np. w Javie, którą odpalisz skądkolwiek.

• #6 12 Wrz 2017 08:47
    st4chuu
    Poziom 15  

tak, mojego autorstwa. Zacząłem już robićtakie przymiarki, żeby na rpi postawić serwer z bazą danych i gui komunikujące się z bazą danych wizualizujące te dane. Jednak z braku czasu pomyślałem, że jednak lepiej było by wymęczyć jakoś ten zdalny pulpit.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME