Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik marki ISKRA - Porady przy zakupie stycznika

mtweeman 12 Wrz 2017 09:00 408 7
  • #1 12 Wrz 2017 09:00
    mtweeman
    Poziom 6  

Hej,

planuję budowę pewnego systemu, w którym głównym odbiornikiem energii elektrycznej będzie grzałka o mocy 5500W. Do włączania elementu chcę użyć odpowiedniego stycznika. Z rozeznania jakie zrobiłem wynika, że odpowiedni będzie typu AC-1, jako że jest odpowiedni do odbiorników typu rezystancyjnego. Zakładam, że dobrze mieć pewien "zapas" jeśli chodzi o prąd znamionowy jakim mogę go obciążyć. Zacząłem poszukiwania stycznika dla prądu wynoszącego co najmniej 32A i ogólnie trochę odstraszyły mnie ceny. Natknąłem się jednak na stycznik taki jak w linku poniżej (w odpowiedniej zakładce jest też specyfikacja):

http://www.tme.eu/pl/details/ika232-20_230v/styczniki-moduly-glowne/iskra/30046833/

, który jest stosunkowo tani w porównaniu do konkurencji. Czy ktoś z Was miał (pewnie głupio zabrzmi) styczność ze stycznikami tej firmy? Nie mogłem się dogrzebać nigdzie do negatywów, a zaniżona cena mnie nieco zastanawia. Proszę o komentarze.

• #2 12 Wrz 2017 09:02
    karolark
    Poziom 39  

To 5,5kW to z jednej fazy?

• #3 12 Wrz 2017 09:54
    mtweeman
    Poziom 6  

Tak, z jednej fazy.

• #4 12 Wrz 2017 10:47
    bonanza
    Spec od Falowników

Może zastosować stycznik 3 - torowy, na 12-16A, styki równolegle?

• #5 12 Wrz 2017 10:49
    mtweeman
    Poziom 6  

bonanza napisał:
    Może zastosować stycznik 3 - torowy, na 12-16A, styki równolegle?

Czy wówczas element grzejny nie musiałby być trójfazowy?

• #6 12 Wrz 2017 10:54
    karolark
    Poziom 39  

Nie łączysz styki równolegle i obciążenie na styk spada :D

• #7 12 Wrz 2017 11:12
    mtweeman
    Poziom 6  

Rozumiem. Może głupie pytanie, ale lepsze to niż życie w niewiedzy :D Co gwarantuje, że doprowadzając prąd do połączonych równolegle styków zostaną one równomiernie obciążone?
    Dodatkowo: czy przy rozłączaniu styków, które pewnie nie odbywa się dokładnie tej samej chwili, nie nastąpi przeciążenie jednego z nich?

• #8 14 Wrz 2017 09:29
    mtweeman
    Poziom 6  

Czy można prosić użytkowników polecających użycie stycznika 3-torowego, na 12-16A, styki połączone równolegle, o odniesienie się do mojego poprzedniego posta?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson