Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycja

misiek1111 12 Wrz 2017 11:51 252 3
  • #1 12 Wrz 2017 11:51
    misiek1111
    Poziom 19  

Witam

Problem...
    Pierwsza partycja na dysku (E: ) dla danych uszkodziła się. Wyskoczyło okienko, że dysk należy sformatować. Zrestartowałem system, pojawiło się skanowanie i informacja - bajt danych jest uszkodzony i że nie może odzyskać danych bo za mało miejsca na dysku.
    Na dysku E: został tylko folder Found.000 z plikami *.chk.

System WinXP SP3. Mam kopię MBR - czy wgranie mogłoby pomóc?
    Co zrobić?

WD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycjaWD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycjaWD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycjaWD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycja

• #2 12 Wrz 2017 11:58
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

SMART dysku jest ok.
    Zanotowane jedynie kilka upadków/uderzeń/wstrząsów.

Zamieść screena z DMDE z aktualnym partycjonowaniem =>
    https://dmde.com/download.html

P.S nie wykonuj żadnych zbędnych operacji na dysku skoro zależy ci na danych.

• #3 12 Wrz 2017 12:11
    misiek1111
    Poziom 19  

Tu:
    WD HDD 1TB - uszkodzona jedna partycja

P.S.
    Wiem, Firefox mi automatycznie zapisał do Moje dokumenty...

• #4 13 Wrz 2017 19:17
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Partycja była FAT32, czy NTFS? Załącz kopię MBR w pliku skoro masz jakąś poprzednią, po typie partycji będzie widać tam, czy była NTFS, czy FAT32. Namieszane byłoby tylko w MBR jeśli nie użył byś chkdsk a tak to pewnie i dane zostały nadpisane. Partycje 500GB rozmiarem można przywrócić nie ma problemu, lecz po wcześniejszym wykonaniu chkdsk to będzie pewnie po wstawieniu nieczytelna. Jest w DMDE bowiem partycja WD 1 TB o wskaźnikach xC (524GB) teoretycznie ta ta właściwa do wstawienia po przywróceniu boot sektora z kopii. Możesz wejść na nią i sprawdzić, co pokazuje DMDE na niej.
    P.S. Najlepiej pousuwać litery partycji/om niewłaściwym, by nic Ci system tam nie miał prawa zapisać, skoro działasz spod Windows!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME