Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie działa obrotomierz Audi 80 b4

persching 04 Aug 2005 21:32 9595 5
    persching
    Level 11  
    witam. kupiłem audi 80 b4 i nie działa w nim obrotomierz mam go dopiero tydzien i jeszcze nie za bardzo wiem co jak dziala i gdzie sa czujniki, słyszałem ze czujnik obrotomierza jest na kopułce zapłonowej jest to silnik 1,6 na wielopunkcie 104KM, jesli ktos robił juz koło obrotomioerza w tym samochodzie prosze o pomoc. Gdzie jest czujnik,mniej wiecej zasade dzialania,jak posprawdzac poszczególne elementy i gdzie sie znajduja ??
    z góry dziekuje. pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    TomPi
    Level 20  
    prawdopodobnie był "korygowany stan licznika" i coś przy okazji padło - częsta usterka, jak ktoś nie wie jak to zrobić.
    Slawek J
    Level 30  
    Mozliwe ze jest tak jak kolega pisze wyzej czesta przypadlosc przy cofaniu licznika gdy wskazania kilometrow sa elektroniczne. Byc moze trzeba tylko luty w liczniku poprawic.
    Pozdrawiam.
    maryca
    Level 17  
    Audi B4 licznik elektroniczny????? Tam jest mechaniczny .Impuls obrotomierza brany z komputera.
    persching
    Level 11  
    licznik jest mechaniczny ale sterowany elektronicznie nie z linki tak jak to bylo w polskich samochodach co do obrotomierza to jak sprawdzic czy sygnał jest podawany z komputera na obrotomierz i jaka jest postac tego sygnału ??
  • Helpful post
    Szczerbax
    Level 13  
    B4 to chyba miało już licznik taki jak np. Golf3. O ile nie ma MFA to trzeba rozebrać i zobaczyć czy nie ma zimnych lutów, czy styki silnika napędzającego ten obrotomierz są w porządku. (MFA nie rozbirałem nigdy wiec sie nie wypowiadam). Co do cofania to jak cos to w grę wchodzi wylutowanie pamieci, to jest to zawyczaj SMD i jak się nie umie z tym obchodzić to pamięć idzie do krainy wiecznych łowów. Wiem bo tak zrobiłem :). Ale raczej cieżko uszkodzić obrotomierz przy cofaniu licznika. Raczej bardziej bym podejrzewał braksygnału.