Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na przemienne wyzwalanie dwóch wyjść jednym wejściem - Satel Integra.

12 Wrz 2017 21:46 1263 5
  • Poziom 20  
    Witam.

Dopadła mnie taka potrzeba i niestety umysł zaniemógł. :)

Wejście 1 naruszone czas X - wyjście 1 załączone przez czas naruszenia wejścia, koniec naruszenia wejścia wyłącza wyjście.

Następne naruszenie wejścia 1 przez czas Y - załącza wyjście 2 przez czas naruszenia, koniec naruszenia wyłącza wyjście.

Następne naruszenie ponownie załącza wyjście 1 i tak w kółko.

Ma ktoś pomysł jak to zrealizować na Integrze?
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Patrząc teoretycznie i kombinując na sucho, ja bym spróbował zrobić wyjście wirtualne nr 100 typu przełącznik BI, wyjście 1 jako iloczyn logiczny wejścia 1 i wyjścia 100. Wyjście 2 jako iloczyn logiczny wejścia 1 i negacji wyjścia 100.
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Witam.
    A czy czas naruszenia wejścia x w obu przypadkach będzie taki sam.
    Czy np. jeżeli ma wyzwolić wyjście Y, to 1s a jeżeli wyjście Z to 5s ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    bartek0808 napisał:
    Witam
    A czy czas naruszenia wejścia x w obu przypadkach będzie taki sam.
    Czy np jezeli ma wyzwolić wyjście Y to 1s a jeżeli wyjście Z to 5s ?
    Pozdrawiam

Czas naruszenia wejścia jest dowolny (no powiedzmy w zakresie 0,3-20s - będzie to wyzwalane z radiolinii, więc ile naciśniemy pilota, tyle będzie czasu naruszone wejście), czy to pierwsze naruszenie dla wyzwolenia wyjścia 1, czy to drugie naruszenie...
  • Poziom 17  
    Osobiście nie mam pomysłu na takie rozwiązanie, kiedyś potrzebowałem rozwiązać temat pt sekundowe naruszenie wejścia x aktywacja wejścia -Y pięcioskundowe naruszenie wejścia x aktywacja wyjścia Z

Dlatego pytałem o czasy naruszeń , chyba bez dodatkowego przekaźnika z bramką logiczną się nie uda
  • Poziom 19  
    Na chłopski rozum jakoś tak (nie testowałem):

Sposób na przemienne wyzwalanie dwóch wyjść jednym wejściem - Satel Integra.

Wejście 1 - to wejście, którym chcesz sterować. Wyjścia 11 i 12 - wirtualne. Poustawiaj timery :)