Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Komputer nie wykrywa podłączonych słuchawek

alex457 12 Sep 2017 23:01 534 2
    alex457
    Level 8  
    Witam,
    Dwa dni temu komputer zaczął mi świrować tzn. podczas przeglądania internetu wyłączył się i od razu włączył, po 30 minutach ponownie się wyłączył i nie dało się już go rady uruchomić - pomyślałem ze pasta na procesorze i po prostu się przegrzał. Pastę wymieniłem komputer normalnie się uruchamia z tymże od tamtego czasu nie mam dźwięku, tak jakby zintegrowana karta dźwiękowa się spaliła. Sterowniki aktualne, nawet formatowałem system, słuchawki sprawne.
    Bios resetowałem do ustawień fabrycznych, nawet wyciągałem baterie z płyty głównej.

Czy to możliwe ze podczas przegrzania procesora mogła ucierpieć zintegrowana karta dźwiękowa?

Płyta główna ASUS M5A78L-M LE

Z góry dziękuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Karta mogła się uszkodzić również z innych powodów. Skoro nie działa, a testowałeś na różnych sterownikach i różnych Windowsach, to można uznać, że ucierpiała. Możesz sprawdzić jeszcze z jakimś Linuxem w wersji live, chociaż jeśli na czystym systemie karta nie działa, to pewnie martwa. Reset BIOS był, więc karta powinna być domyślnie włączona, nawet jeśli wcześniej nie była (możesz sprawdzić w BIOSie, czy na pewno jest).
    alex457
    Level 8  
    W biosie jest na pewno włączona, sprawdzałem parę razy. Czyli moje przypuszczenia się sprawdziły - karta jest spalona.
    Dzięki za odpowiedz, problem wyjaśniony. :)