Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 6091 - Wymiana warystora VR4

gandal92 13 Wrz 2017 08:33 204 0
  • #1 13 Wrz 2017 08:33
    gandal92
    Poziom 4  

Temat dotyczy warystora z poniższego zdjęcia:
    Pralka Whirlpool AWM 6091 - Wymiana warystora VR4
    W jednym z tematów na forum przeczytałem, że warystor przedstawiony na zdjęciu to: VE09 2750. Zgodnie z DTR warystora powinienem dobrać warystor na Vrms=275V, Vdc=350V, W=21J. Czy błędem będzie zastosowanie warystora o większej średnicy? Mam w domu dostępny warystor 20N391, a jego parametry to: Vrms=250V, Vdc=320V, W=240J.

Parametry użytkowe są niższe niż w tym fabrycznie nowym jednak większe niż wartości znamionowe. O ile dobrze rozumiem to energia warystora mówi nam o tym jaką ilość energii jest w stanie odebrać warystor zanim ulegnie uszkodzeniu. Czy mogę zastosować warystor o dużo większej energii niż oryginalny czy może to spowodować jakieś problemy w użytkowaniu pralki? Czy zużycie takiego warystora i oddanie zgromadzonej energii nie spowoduje uszkodzenia dużo większej części programatora niż w przypadku kiedy energia warystora byłaby mniejsza? Żeby była jasność moje obawy dotyczą energii termicznej nie elektrycznej. Tzn czy temperatura warystora nie wzrośnie na tyle aby uszkodzić układ (obok znajdują się kondensatory), który ma zabezpieczać bardziej niż w przypadku zastosowania warystora o mniejszej zdolności magazynowania energii?

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo