Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 4300LA cieknie woda, leje do dolnej tacy

13 Wrz 2017 08:35 1521 2
 • Poziom 2  
  Cześć,
  Po uruchomieniu zmywarki, w trakcie gdy pobiera wodę do komory zmywania, od spodu zaczyna lecieć woda czarnymi wężykami odpływowymi. Cieknie dosyć mocno, także po chwili napełnia się dolna plastikowa taca i zmywarka się zatrzymuje. Włącza się pompa odsysającą wodę z komory, która cały czas pracuje pomimo, że wewnątrz nie ma już wody.

  Po odłączeniu zasilania osuszyłem dolna tacę. Podłączyłem do zasilania, a pompa się wyłączyła. Urządzenie zresetowało. Jednak po ponownym uruchomieniu zmywarki woda nadal się przelewa i zalewa dolną tacę. Co może być przyczyną przelewania wody?

  PS.
  Widziałem w innych postach, żeby w pierwszej kolejności sprawdzić dolne ramię. Nie widzę nieszczelności, wydaję się ze jest OK.

  Piotrek
 • Specjalista AGD
  Trzeba szukać z którego węża ciekanie i dlaczego (może jest dziurawy ). Problem z dolnym ramieniem występuje dopiero jak działa pompa myjąca i często dopiero jak woda się zagrzeje a u ciebie pompa jeszcze chyba nie włączy się .
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Do zmywarki wezwałem serwis, a Technik, przekazał mi tyle, zapchał się hydrostat. Woda nabierała się do komory zmywania bardzo wysoko, aż przelewało przez rurki awaryjne.
  Widziałem jak przez mały otwór w spuście przy pompie wody od strony komory zmywania, przepchnął i po chwili zmywarka zaczęła trzymać odpowiedni poziom wody w komorze. Zmywarka działa. pozdr