Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W210 E420 czkawka

KM95 13 Sep 2017 12:26 1026 2
    KM95
    Level 10  
    Witam, mój problem dotyczy pracy silnika w Mercedesie W210 E420 rok produkcji 1997r. przedlift/sedan z motorem M119 oraz asb 722.6. Problem dotyczy wahania obrotów silnika a mianowicie silnik pracuje równo i nagle obroty zaczynają spadać i silnik stara się je utrzymać w normie coś w rodzaju czkawki dzieje się tak przez 4-5 sekund i wszystko wraca do normy ale niejednokrotnie silnik potrafi zgasnąć wyrzucając czerwony komunikat o rozładowaniu akumulatora (akumulator jest nowy). podczas jazdy też pojawia się to nieoczekiwanie najczęściej na postoju z wrzuconym D samochód szarpie chcąc się wyrwać jak przerzucę na Parking problem czasami ustaje, olej w skrzyni wraz z filtrem został wymieniony na nowy original w ASO MB, dzisiaj wymieniłem 8 świec zapłonowych na nowe ale problem wciąż pozostaje ten sam, czy problem może leżeć po stronie układu wydechowego? dodam, że w kilku miejscach jest spłaszczony ze względu na niski profil zwieszenia jaki zafundował poprzedni właściciel podczas jazdy nie ma problemów z mocą lub przyspieszeniem spalanie również w normie. Proszę o pomoc bo brakuje mi pomysłów, niestety nie posiadam diagnozy aby podłączyć się do pojazdu. Pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    KM95 wrote:
    silnik potrafi zgasnąć wyrzucając czerwony komunikat o rozładowaniu akumulatora (akumulator jest nowy).
    Auto samo informuje, że traci zasilanie. Do sprawdzenia wiązka, trzeba delikatnie poszarpać przy pracującym silniku, starając się wygenerować usterkę. Dodatkowo diagnostyka SD i pomiar spadków napięć.
    KM95
    Level 10  
    Postaram się to sprawdzić :) Dzięki :)