Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool/WBE34162 TS - Chłodziarko-zamrażarka: lodówka mrozi

McRog 13 Wrz 2017 12:45 669 4
  • #1 13 Wrz 2017 12:45
    McRog
    Poziom 4  

Witam,

Posiadam wspomnianą w tytule chłodziarko-zamrażarkę Whirlpool WBE34162 TS. Kupiona była jako używana już dobrze ponad rok temu. Około 2 miesiące temu lodówka zaczęła coraz częściej mrozić zamiast chłodzić. I nie mówię tu o szronie/lodzie na tylnej ściance, ale o zamarzniętych napojach typu cola/sprite że o wodzie i warzywach już nie wspomnę. Nie jestem pewien jak z częścią mrożącą, ale wydaje mi się, że też mrozi coraz bardziej, bo ostatnio żubrówkę wyjąłem skamieniałą (no ale może nie robią wódek już takich jak kiedyś...).

Jeśli miałbym opisać symptomy to wydaje mi się, że urządzenie załącza chłodzenie, ale nie może go wyłączyć. Kiedy cykl przerwie się manualnie np poprzez wyłączenie lodówki pokrętłem sterującym na kilka sekund i włączenie ponowne po chwili, lodówka wraca do normalnej pracy - czyli czeka aż temperatura podniesie się do zalecanych wartości i znowu załączy chłodzenie. Czasem pracuje normalnie i odłącza/załącza agregat zgodnie z oczekiwaniem, po czym trafia się kolejny cykl gdzie chłodzenie nie chce się wyłączyć. Wydaje mi się, że na początku było to tylko sporadyczne, ale w ostatnim czasie większość cykli kończy się całkowitym zamrożeniem produktów.

Czy ktoś mógłby mnie nakierować na powód takiej usterki? Czy ewentualnie są gdzieś dostępne dokumenty/instrukcje do tego modelu?

Mogę jeszcze dodać jeden symptom. Od początku sprzęt wydawał z siebie mnóstwo zróżnicowanych odgłosów od skrzeczenia przez warczenie do skrzypienia i innych koto/piło/wiertarko podobnych, ale wyczytałem że to może być normalne zachowanie - zwłaszcza że wszystko działało bez zarzutu przez rok. Wydaje mi się, że aktualne problemy z mrożeniem zbiegły się w czasie z ustaniem tych odgłosów. Aktualnie lodówka pracuje o wiele ciszej i tylko od czasu do czasu słychać stuknięcie z układu chłodzącego (czasem dosyć głośne), oraz pracę agregatu.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2017 13:24
    MDD
    Poziom 26  

Termostat do wymiany.

0
  • #3 18 Wrz 2017 16:47
    McRog
    Poziom 4  

Dzięki - to oczywiście bardzo prawdopodobne.
    Pytanie teraz czy są gdzieś dostępne jakieś dokumentacje do tej lodówki? Jedyne co póki co znalazłem to instrukcja obsługi w stylu "nie używaj ostrych detergentów do mycia lodówki".

0
  • Pomocny post
    #4 18 Wrz 2017 20:27
    ROBSON33
    Moderator AGD

Niestety musisz kupić taki zestaw Link

0
  • #5 20 Wrz 2017 11:27
    McRog
    Poziom 4  

Dzięki!

Z ciekawostek - równolegle informacja z takim samym opisem problemu poszła do jakiegoś serwismena. Diagnoza (również tylko na podstawie tego opisu), była, że to kwestia (tu cytuję) "gazu w rurkach agregatu - albo jest go za mało, albo rurki zatkały się gdzieś". Na moje początkujące oko, to efekt by wtedy był taki, że lodówka by nie chłodziła wystarczająco.

Zastanawiałem się czy to możliwe jeszcze, że czujka od temperatury jest gdzieś obluzowana, albo walnięta, ale to podejrzewam, że wymiana i tak razem z termostatem.

0