Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop DSO150 firmware - This board is FAKE !

blady-brs 13 Wrz 2017 12:53 9744 18
  • Witam.
    Przed zakupem warto sprawdzić z jaka wersją mamy do czynienia.
    Chodzi oto czy wersja jest oryginalna czy nie. Jeśli mamy wersje nie oryginalną, to po aktualizacji pojawi się komunikat: This board is Fake!

Dotyczy to wersji z numerem seryjnym widocznym na zdjęciu.

Na szczęście jest aktualizacja która eliminuje ten problem. W pliku
    DSO150 Modification of software and hardware.zip jest stosowny hex
    Dołączam krotką instrukcje jak i i czym to zrobić. Opis w PDF
    W pliku jest opis przeróbki ale na te chwile nie zrobiłem.
    Uważajcie na pady i gniazdo zasilacza bo jest bardzo delikatne.
    Na FTDI232 Należy przestawić na 3.3V !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

This board is FAKE !

Oscyloskop DSO150 firmware - This board is FAKE !Oscyloskop DSO150 firmware - This board is FAKE !

Pozdrawiam SQ4RBC

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    CreampieY
    Poziom 1  
    Thanks !!

Bought my DSO150 from ebay (Original), and it worked good but after upgrading it from 113-15001-055 to 113-15001-064
    im getting error stating "This board is FAKE !" and stuck at this screen.

update:
    I have got back reply from seller and they sent me link to wifi drivers ? ?wtf -complain is in order...

Clearly seller have no clue what firmware is or he have just to many items to control (4000)
    so getting help from ebay seller is unlikely, and then i found your link that helped a lot.
    file 113-15011-060A got errors away.

Thanks again !
    karwo
    Poziom 23  
    Czy dla najnowszej wersji firmware (113-15001-110) jest taka "aktualizacja"?
    Próbował ktoś aktualizować do najnowszej wersji 113-15001-110?
    karwo
    Poziom 23  
    Muszę spróbować odczytać firmware z pomocą aplikacji podanej w pdf w pierwszym poście -opcja Upload from device.
    Jeśli udało by się odczytać poprawnie z DSO firmware można próbować wrzucać inne a w razie nie powodzenia powrócić do oryginału.
    Może ktoś z większym doświadczeniem z STM32 powie coś więcej na temat jego programowania z bootloaderem z pomocą tej bądź innej aplikacji.
    Mam mało czasu ale muszę się zmotywować bo w razie uszkodzenia mogę spróbować oddać w ramach gwarancji urządzenie a fajnie by było mieć najnowszy firmware.
    blady-brs
    Poziom 10  
    O i tu jest Problem bo w mim wypadku powrót do oryginału był nie możliwy. Oscyloskop łaskawie Poinformował. This board is FAKE ! Ta wersja którą udostępniłem na szczęście nie była zablokowana.
    karwo
    Poziom 23  
    blady-brs napisał:
    O i tu jest Problem bo w mim wypadku powrót do oryginału był nie możliwy. Oscyloskop łaskawie Poinformował. This board is FAKE !

Po takim komunikacie był "blokowany" bootloader?
    To ważna informacja dla mnie, bo jeśli tak to będzie możliwa aktualizacja tylko do Twojej wersji oprogramowania. Mam na myśli opcje programowania z aplikacji STM podanej w pdf.
    karwo
    Poziom 23  
    Faktycznie z tą aktualizacją się zgapiłem ale to dlatego że aktualnie pracuję też nad innym projektem i pomerdał mi się procesory.
    Na naklejce tej z kodem kreskowym mam: H2uCu2av
    Biorę się za kompletowanie softu i sprzętu aby zrobić ten upgrade.
    _______
    No i jest pierwszy zonk - Oscyloskop DSO150 firmware - This board is FAKE !
    Wyczyści flash czyli nie będę miał kopi by powrócić do oryginalnego firmware, ale czy bootloader zostanie?
    karwo
    Poziom 23  
    Na razie odpuściłem sobie aktualizacje firmware bo mam pilniejszą robote.
    Przypadkiem natrafiłem na to Link jak znajdę wolniejszy czas po patrze.
    solidhit
    Poziom 3  
    @blady-brs

Please, make a conversion of the latest firmware 113-15001-110 so that it doesn't show the "fake" message. Two many people got scammed and bought "fake" versions of the DSO150 and now they cannot update missing all the improvements new versions bring.

Thank you in advance.
    paddy01
    Poziom 2  
    After flashing, my dso150 is dead :-(

could i have a full Firmware Dump from a fake device?

best regards
    Paddy
    karwo
    Poziom 23  
    paddy01 check pdf file from this topic.
    paddy01
    Poziom 2  
    Hi Karwo.

I ve already read the pdf, i can Flash files, and reading… but i Need a full hex Dump. my Bootloader is gone.
    Device is in reboot loop, because i did a mistake (erased full 64k)…
    That´s why i Need an 64k Dump file.

can i please have a full Dump?
    karwo
    Poziom 23  
    I try read full dump. Please be patient
    unitrax
    Poziom 9  
    Czy na aliexpres bez problemu zwracają pieniądze jeśli kupujemy na aukcji opisanej jako oryginal a przyślą nam funkcjonująca do czasu aktualizacji podrobke? Czy są z tym problemy? Gdyż wiadomo odesłanie to koszt jak to urządzenie.