Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr z Chin ZT102 czy się opłaca za 35zł?

13 Wrz 2017 13:52 10995 41
  • Poziom 2  
    Multimetr z Chin ZT102 czy się opłaca za 35zł?Co sądzicie o poniższym multimetrze ZT102? Czy pomiar TRUE RMS w tym przypadku jest coś warty?
    Czy ktoś miał już do czynienia z podobnym sprzętem? Zastanawiam się nad zakupem, bo cena wydaje się bardzo dobra.
    Link do szczegółów...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Poziom 43  
    Zależy jak rozumiesz opłacalność.
    Ilość funkcji w stosunku do ceny spora, jakość wykonania ocenisz dopiero jak dostaniesz do ręki.
    Najważniejsze - w każdym mierniku, jest to jaką ma niepewność pomiaru, na ten temat nie ma żadnych informacji.
    To typowe, producenci z innych części świata gwarantują spełnienie określonych parametrów, te parametry możesz porównywać, cwany chińczyk nie gwarantuje niczego.

Cytat:

Czy pomiar TRUE RMS w tym przypadku jest coś warty?
    Nie da się odpowiedzieć na to pytanie.
  • Poziom 33  
    TRMS w mierniku za niecałe 4 dychy? Wierzycie w to? Pewnie jakiś kondensator na zakresie DC i rzeczywiście pokaże wartość skuteczną podczas pomiaru prądu stałego wygładzonego.
  • Poziom 43  
    Bieda z nędzą napisał:
    TRMS w mierniku za niecałe 4 dychy?
    A dlaczego by nie? Jeśli skopiowali z dobrego pierwowzoru i ma przetwornik TRMS zintegrowany w krzemie, to jaki koszt dla producenta - znikomy.
    Oczywiście może to być ściema, ale nie musi, może się znajdzie jakaś polska firma która "naklei" swoje logo i sprzeda w przyzwoitej cenie (100zł) wtedy ludzie nie będą nic podejrzewać - sprzeda się jak świeże bułki.
  • Poziom 40  
    Wadą tego miernika (tej serii) jest zastosowanie nietypowych bezpieczników, zaletą zastosowanie zasilania 2x AAA i 2mA poboru prądu.
    Jak widać, nie wiadomo na czym jest zrobiony (prawdopodobnie jest to DM1106EN), zastosowano też odniesienie w postaci ICL8069.
    Na PCB są też opisane wartości elementów.
    Multimetr z Chin ZT102 czy się opłaca za 35zł?Multimetr z Chin ZT102 czy się opłaca za 35zł?Multimetr z Chin ZT102 czy się opłaca za 35zł?
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Poziom 38  
    thommas napisał:
    ]Co sądzicie o poniższym multimetrze ZT102? Czy pomiar TRUE RMS w tym przypadku jest coś warty?
    Czy ktoś miał już do czynienia z podobnym sprzętem? Zastanawiam się nad zakupem,

W mojej skromniej ocenie, za 35 zł opłaca się jak potrzebujesz do majsterkowania w domu czy w garażu. Jak pójdzie z dymem to nie będzie dużej straty i kupisz sobie następny. On kosztuje tyle co jeden bezpiecznik do FLUKE. Zatem z pewnością do niewymagających zastosowań się nadaje.

Pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    Sam jestem zainteresowany kupnem tego sprzętu... Jak do tej pory wyczytałem to "True RMS" może i działa ale w zakresie 40-400Hz, te mierniki oparte są na DTM0660, są jak każde inne fabrycznie skalibrowane, ale o dokładności pomiaru decyduje szczęście czyli jak kto trafi, niby idzie dokonać kalibracji ostatnia strona na samym dole, oraz dodatkowo TUTAJ .
  • Poziom 20  
    Powiem koledze tak. Zależy do czego kolega potrzebuje, i najważniejsze Jaką kolega potrzebuje dokładność pomiaru. Nie znam miernika, ale dobrze by było porównać jego wskazania z innym miernikiem dobrej klasy, wtedy kolega miałby rozeznanie, czy ten miernik jest czegoś wart.
  • Poziom 28  
    Jest wiele testów tych mierników na YT, generalnie trafiają się sztuki o naprawdę znikomym procencie błędu wskazania co nie jednych szokuje , tylko tak jak wyżej napisałem wszystko jest kwestią fabrycznego skalibrowania, bo późniejsza korekcja wskazań może okazać się niewykonalna... Trafiają się też sztuki z potencjometrami do kalibracji, wtedy jest to pikuś.

Owszem wszystko zależy do czego nam potrzebny jest taki miernik, ale jeżeli wszystkie funkcje działają, a błąd pomiaru jest znikomy no to całkiem niezły sprzęt za grosze...aczkolwiek jakość i wytrzymałość sprzętu jest na pewno dużo gorsza niż w miernikach po 2tys zł. co pokazują liczne testy na YT.

Ja chyba zamówię TEN miernik.

Fajna jest TA wersja miernika , skala pomiaru 9999, a tak to się niczym innym nie różni, gdzieś jedynie czytałem że te "ANENG" są lepiej fabrycznie skalibrowane.
  • Poziom 33  
    Hmm, @thommas poratujesz linkiem za 35 PLN z przesyłką?
  • Poziom 28  
    tomiok napisał:
    Hmm, @thommas poratujesz linkiem za 35 PLN z przesyłką?

Aktualnie brak w tej cenie, trzeba czekać na promocje.
  • Poziom 2  
    Obecna cena to 36zł. Znowu jest w promocji.
    Link
    Mój niedawno dotarł do mnie i jestem bardzo zadowolony, dużym plusem jest zasilanie 2xAAA. Co prawda w moim przypadku była to przesiadka z taniego kilkunastoletniego miernika. Tak więc skok jakościowy i możliwościowy w tym przypadku jest ogromny.
  • Poziom 28  
    Ja zamówiłem sobie wersje ZOTEK ZT109 i czekam za przesyłką, za 66 zł była promocja na ebay, ale też jest jego klon "aneng AN8008" , są testy na YT i wypada całkiem dobrze, zakres pomiaru ma do 9.999, obecnie jest w promocji na "banggood"
  • Moderator Samochody
    Aneng to wersja OEM, klonami można nazwać raczej wszystkie wersje pod innymi markami. Mam AN8008 i poza pewnymi zastrzeżeniami co do ergonomii i dostępnych zakresów zrobił na minie pozytywne wrażenie.
  • Poziom 28  
    Ja jestem zadowolony z "ZOTEK ZT109" , Hz sprawdzałem na CB radio i pokazuje idealnie, Volty sprawdzałem na żrólde napięcia odniesienia i miał odchyły max =-0.005V , dla mnie amatora za takie pieniądze to jest extra sprawa.
  • Moderator Samochody
    Zrobiłem małe dochodzenie i wychodzi na to, że się myliłem i to ZOTEK jest oryginalną "marką". Na PCB jest właśnie to oznaczenie (ZT-10x), również w miernikach sprzedawanych pod marką ANENG. Stylistycznie jest to kopia FLUKE 10x, więc oznaczenia ZT-10x są bliżej oryginału.
  • Poziom 13  
    Interesuje mnie zakres potrzebny do pomiaru prądu rozruchowego w starym, 13 letnim dieslu, zwłaszcza zimą. Pewnie te 400A by się przydało... :) Ten miernik to zapewni. Firma Mastech z tego co widze, posiada nawet swoją witrynę internetową także nie jest to jakaś totalna firma "krzak". Jest nawet polski dystrybutor tych mierników. Na wygląd budzi zaufanie. Niestety brak rzetelnych testów na YT. Także zakup mocno ryzykowny.
  • Poziom 11  
    Firma nie jest krzak, bawiłem się tymi mirenikami (tylko akurat nie cegami) Z tego co pamiętam produkcja Tajwan, wykonanie jak najbardziej ok, sondy może trochę plastikowe, ale to nie fluke... Same sondy podstawowe kosztują 1/2 tego miernika :D rozdzielczość pomiarów ma bardzo dobrą, lepsza niż znane marki w granicach 600zl.

Tak czy siak, do prądu rozruchu powinien być jak najbardziej ok, nie wiem jaka dokładność jest wymagana, ale do jednorazowej zabawy można zastosować bocznik ;)
  • Poziom 12  
    boch napisał:
    Interesuje mnie zakres potrzebny do pomiaru prądu rozruchowego w starym, 13 letnim dieslu, zwłaszcza zimą. Pewnie te 400A by się przydało... :) Ten miernik to zapewni. Firma Mastech z tego co widze, posiada nawet swoją witrynę internetową także nie jest to jakaś totalna firma "krzak". Jest nawet polski dystrybutor tych mierników. Na wygląd budzi zaufanie. Niestety brak rzetelnych testów na YT. Także zakup mocno ryzykowny.

Witam po co mierzyć w dieslu prąd, jak nie pali to akum do wymiany, albo rozrusznik do naprawy , po co to mierzyć?
  • Poziom 38  
    78db78 napisał:

Witam po co mierzyć w dieslu prąd, jak nie pali to akum do wymiany, albo rozrusznik do naprawy , po co to mierzyć?

Jak to po co? Chociażby po to, aby potwierdzić Twoją słuszną tezę. Zawsze jest jakiś % szansy, że jednak rozrusznik jest sprawny, akumlator jest sprawny a mimo to nie działa. :)
    Mierzymy po to, aby przekonać się o słuszności danego procesu czy zjawiska.
  • Poziom 8  
    Europejscy producenci mierników mają obowiązek wystawić wartość tego na ile miernik jest bezpieczny. Jest to wyrażane w "Cat". W Chinach nie ma takiego obowiązku. Chińczyk może nawet napisać Cat1000 (ale na 99.9% jest to kłamstwo). Ja bym nie ryzykował i kupił jakiś z Europy za conajmniej 100zł. Tańsze mierniki to prawdopodobnie badziewie. Najlepiej żeby miał oznaczenie "Cat 3" lub "Cat2"
  • Moderator Samochody
    Error531 napisał:
    Ja bym nie ryzykował i kupił jakiś z Europy za conajmniej 100zł.
    ... to wskaż proszę choć jeden miernik w cenie do 100 zł produkowany w Europie.
  • Poziom 8  
    Napisałem conajmniej 100zł, czyli więcej niż 100zł
  • Poziom 43  
    Error531 napisał:
    Europejscy producenci mierników mają obowiązek wystawić wartość tego na ile miernik jest bezpieczny. Jest to wyrażane w "Cat". W Chinach nie ma takiego obowiązku. Chińczyk może nawet napisać Cat1000 (ale na 99.9% jest to kłamstwo). Ja bym nie ryzykował i kupił jakiś z Europy za conajmniej 100zł. Tańsze mierniki to prawdopodobnie badziewie. Najlepiej żeby miał oznaczenie "Cat 3" lub "Cat2"
    Ja mam w mierniku Cat II ale w 99% przypadków mierzę w obwodach w których nie ma to znaczenia. Kiedy mowa o bezpieczeństwie, zawsze ktoś straszy, żeby na tym straszeniu odnosić korzyści.
    Fluke, ładnie opisuje kwestie bezpieczeństwa, przy okazji strasząc porażeniem przez pomiar w chwili uderzenia pioruna, może od dziś zacznę unikać przechodzenia przez ulicę, bo śmierć przez potrącenie na przejściu dla pieszych jest bardziej prawdopodobna.
    https://content.fluke.com/promotions/promo-dm...dmm/fluke_dmm-chfr/files/safetyguidelines.pdf
  • Poziom 8  
    jarek_lnx napisał:
    Error531 napisał:
    Ja mam w mierniku Cat II ale w 99% przypadków mierzę w obwodach w których nie ma to znaczenia. Kiedy mowa o bezpieczeństwie, zawsze ktoś straszy, żeby na tym straszeniu odnosić korzyści.
    Fluke, ładnie opisuje kwestie bezpieczeństwa, przy okazji strasząc porażeniem przez pomiar w chwili uderzenia pioruna, może od dziś zacznę unikać przechodzenia przez ulicę, bo śmierć przez potrącenie na przejściu dla pieszych jest bardziej prawdopodobna.
    https://content.fluke.com/promotions/promo-dm...dmm/fluke_dmm-chfr/files/safetyguidelines.pdf
    Bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Dodano po 6 [minuty]:

Gdybyś zmierzył sobie napięcie w gniazdku mierniczkiem za 9zł to ten mierniczek zamieniłby się w granat i nie byłoby fajnie.
  • Moderator Samochody
    Error531 napisał:
    Gdybyś zmierzył sobie napięcie w gniazdku mierniczkiem za 9zł to ten mierniczek zamieniłby się w granat i nie byłoby fajnie.
    Dlaczego miałby się zamienić w granat? Suszarka czy wiertarka są podłączane do takiego samego "gniazdka", nie mają tak wyszukanych zabezpieczeń, codziennie używa ich znacznie więcej osób niż miernika, a jakoś się nie słyszy, że "suszarka zamieniała się w granat", czy "wiertarka zamieniła się w granat".