Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EBP 8452 - Wyrzuca bezpiecznik,spadki napięcia w trybie czuwania

kmateuszz 13 Wrz 2017 14:28 546 3
  • #1 13 Wrz 2017 14:28
    kmateuszz
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z piekarnikiem Amica EBP 8452. Wysadza bezpiecznik losowo. Nie ma zasady na ile stopni włączę piekarnik czasami po 15, 30 minutach, czasami od razu. Początkowo wyrzucał zabezpieczenie pośrednie, lecz po kilku powtarzających się akcjach zaczął wyrzucać bezpiecznik różniczkowy i tak jest już cały czas. Czy to znaczy, że bezpiecznik pośredni jest już do wymiany?

Po jednokrotnym wyrzuceniu bezpiecznika, nawet zapalenie żarówki (bez temperatury) powoduje wyrzucenie różnicówki przez piekarnik. Pojawiały się tu podobne tematy i przyczyną była wykończona grzałka, która miała przebicie.

Piekarnik ma zegarek z programatorem (minutnik itd.) i zastanawia mnie kolejny z objawów usterki. Gdy piekarnik jest w stanie czuwania, 1- 3 razy dziennie programator sam z siebie zaczyna wariować, słychać charakterystyczne pstrykanie i resetuje się ustawiona godzina na wyświetlaczu. To jest charakterystyczne dla spadku napięcia, lecz czy powodem nadal będzie ta grzałka?
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 13 Wrz 2017 14:47
    huluk
    Poziom 29  

Do sprawdzenia w pierwszej kolejności stan złącz w środku (kostki połączeniowe, złączki przewodowe itp) - czy gdzieś nie nastąpiło "upalenie" izolacji na złączach skutkujące powstawaniem iskrzenia / braku kontaktu lub upływnością między przewodami.

0
  • #3 18 Wrz 2017 22:35
    kmateuszz
    Poziom 2  

Zauważyłem kolejny objaw. Mianowicie przy włączonym piekarniku, podczas poruszania pokrętłem od funkcji piekarnika (grzałka, termoobieg itd.) na boki, programator zaczyna wariować i wygląda jakby piekarnik właśnie miał spadki napięcia. Programator przygasa i słychać to charakterystyczne pstrykanie jak opisywałem wcześniej. Przyłącza zasilania są w dobrym stanie. Czy przyczyną może być to pokrętło? Jest ono wciskane do środka w celu schowania.
    Piekarnik Amica EBP 8452 - Wyrzuca bezpiecznik,spadki napięcia w trybie czuwania

0
  • #4 19 Wrz 2017 08:43
    huluk
    Poziom 29  

A jakieś zdjęcia środka, okolic pokręteł / programatora?

1