Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pacifica - Katalizator i błąd P0420

13 Wrz 2017 20:50 40569 9
 • Poziom 5  
  Witam, zapaliła mi się kontrolka check i pojawił się błąd P0420, poprzedni właściciel mówił że miał problem z zatkanym katalizatorem i myślę że to samo dzieje się teraz. W związku z tym mam pytanie czy można wyciąć katalizator bez konsekwencji dla auta,a może ktoś ma inne pomysły poza tymi żeby kupić nowy katalizator.
 • Poziom 11  
  Witam, proponuje usunąć owy błąd z tabeli w sterowniku i ewentualnie udrożnić katalizator bądź zastąpić go np. strumienicą.
 • Poziom 33  
  Jak byś sobie zdał sprawę z głupoty jaką napisałeś, to chyba byś się rozpłakał.
  Strumienica nic nie pomoże. Nic, bo i tak druga sonda (B1S2) będzie wskazywała na zbyt niską efektywność katalizatora. Jest na to inny sposób:
  -nowy dopalacz katalityczny
  -emulator drugiej sondy
 • Poziom 42  
  rrr86 napisał:
  Witam, proponuje usunąć owy błąd z tabeli w sterowniku

  Modyfikacje tabeli prowadzą tylko do tego że później normalna diagnostyka stanie się niemożliwa i klient z usterką wozi się od warsztatu do warsztatu.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Ten błąd nie dotyczy zapchania katalizatora tylko braku jego działania. Sterownik silnika widzi identyczny skład spalin przed katalizatorem jak i za nim.
  Jakbyś miał zapchany katalizator to by tego błędu nie było a auto by ledwo jechało.
  Kolega "Bieda z nędzą" napisał co można zrobić.
  Innych sensownych możliwości nie ma.
 • Poziom 21  
  Witam serdecznie. Temat mnie bardzo zainteresował gdyż sam miałem podobny przypadek. Zapaliła się kontrolka silnika, błąd p420 , opel astra h 2007 1,6 105 km lpg. Błąd skasowałem oprogramowaniem i od tego czasu się nie pojawił - 2 tyg . W związku z tym mam pytanie do kolegi grala1- nie bardzo rozumiem co kolega ma na myśli - " Ten błąd nie dotyczy zapchania katalizatora tylko braku jego działania. Sterownik silnika widzi identyczny skład spalin przed katalizatorem jak i za nim.
  Jakbyś miał zapchany katalizator to by tego błędu nie było a auto by ledwo jechało" - o ile mi wiadomo błąd katalizatora bierze się albo z zapchanego katalizatora albo z wypalonego (pustego).Może się wziąć tez ze złej pracy sondy lambda za katalizatorem ( sprawdzić jak oscyluje).Z tego co rozumiem to sa dwa wyjścia :
  1. Nowy katalizator - lub nie wypalony i nie zapchany
  2. Emulator sady za katalizatorem - choć ja czytałem ze nie zawsze to pomaga.
  Oczywiście nie wspomnę o takich cudach jak wiercenie dziury w katalizatorze itp.
  Mój kolega mechanik powiedział mi ze czasem tak się dzieje i poradził mi dobrze "przegonić " auto na autostradzie i będzie ok. Co kolega na to?
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Gdyby sonda nie działała to miałbyś błąd o tym, tutaj problemem jest to że sterownik widzi ten sam skład spalin przed i za katalizatorem.
  Nie raz miałem styczność z zapchanym katalizatorem czy wypalonym i ten błąd zawsze dotyczył wypalonego.
  Jak się zapcha katalizator to silnik nie ma mocy, spalanie wzrasta i nastaje cisza z tyłu bo z tłumika ledwo co wieje spalinami.
  Chcesz patrzeć na oscylację sondy to porównaj ją z oscylacja z pierwszej sondy (jeżeli pierwsza nie jest szerokopasmowa).
 • Poziom 33  
  grala1 napisał:
  Gdyby sonda nie działała to miałbyś błąd o tym,

  Wtedy jest błąd- B1S2 nie wykazuje aktywności. Sprawa bezdyskusyjna, druga sonda nie wygenerowała napięcia większego, niż 0,4V. Natomiast błąd P0420 to zupełnie inna sprawa- po prostu druga sonda wykryła, że spaliny nie idą oczyszczone.
  Jest na to jeszcze inny sposób, bardzo tani i sam go stosuję, ale nie moge o tym napisać.
 • Poziom 5  
  Bieda z nędzą możesz w jakiś inny sposób podpowiedzieć nie pisząc tutaj
 • Poziom 5  
  Pomogła wymiana sondy na nową tylko trochę lepszą niż te chińskie, ja sprowadzałem ze Stanów, koszt około 200zł z przesyłką, cłem i podatkiem.