Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pacifica - Katalizator i błąd P0420

farmer2020 13 Wrz 2017 20:50 10824 9
  • #1 13 Wrz 2017 20:50
    farmer2020
    Poziom 5  

Witam, zapaliła mi się kontrolka check i pojawił się błąd P0420, poprzedni właściciel mówił że miał problem z zatkanym katalizatorem i myślę że to samo dzieje się teraz. W związku z tym mam pytanie czy można wyciąć katalizator bez konsekwencji dla auta,a może ktoś ma inne pomysły poza tymi żeby kupić nowy katalizator.

0 9
  • #2 13 Wrz 2017 22:01
    rrr86
    Poziom 11  

Witam, proponuje usunąć owy błąd z tabeli w sterowniku i ewentualnie udrożnić katalizator bądź zastąpić go np. strumienicą.

3
  • #3 13 Wrz 2017 22:24
    Bieda z nędzą
    Poziom 31  

Jak byś sobie zdał sprawę z głupoty jaką napisałeś, to chyba byś się rozpłakał.
    Strumienica nic nie pomoże. Nic, bo i tak druga sonda (B1S2) będzie wskazywała na zbyt niską efektywność katalizatora. Jest na to inny sposób:
    -nowy dopalacz katalityczny
    -emulator drugiej sondy

3
  • #4 14 Wrz 2017 06:31
    kortyleski
    Poziom 41  

rrr86 napisał:
    Witam, proponuje usunąć owy błąd z tabeli w sterowniku

Modyfikacje tabeli prowadzą tylko do tego że później normalna diagnostyka stanie się niemożliwa i klient z usterką wozi się od warsztatu do warsztatu.

3
  • #5 14 Wrz 2017 12:13
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ten błąd nie dotyczy zapchania katalizatora tylko braku jego działania. Sterownik silnika widzi identyczny skład spalin przed katalizatorem jak i za nim.
    Jakbyś miał zapchany katalizator to by tego błędu nie było a auto by ledwo jechało.
    Kolega "Bieda z nędzą" napisał co można zrobić.
    Innych sensownych możliwości nie ma.

2
  • #6 14 Wrz 2017 15:32
    jacek0503
    Poziom 21  

Witam serdecznie. Temat mnie bardzo zainteresował gdyż sam miałem podobny przypadek. Zapaliła się kontrolka silnika, błąd p420 , opel astra h 2007 1,6 105 km lpg. Błąd skasowałem oprogramowaniem i od tego czasu się nie pojawił - 2 tyg . W związku z tym mam pytanie do kolegi grala1- nie bardzo rozumiem co kolega ma na myśli - " Ten błąd nie dotyczy zapchania katalizatora tylko braku jego działania. Sterownik silnika widzi identyczny skład spalin przed katalizatorem jak i za nim.
    Jakbyś miał zapchany katalizator to by tego błędu nie było a auto by ledwo jechało" - o ile mi wiadomo błąd katalizatora bierze się albo z zapchanego katalizatora albo z wypalonego (pustego).Może się wziąć tez ze złej pracy sondy lambda za katalizatorem ( sprawdzić jak oscyluje).Z tego co rozumiem to sa dwa wyjścia :
    1. Nowy katalizator - lub nie wypalony i nie zapchany
    2. Emulator sady za katalizatorem - choć ja czytałem ze nie zawsze to pomaga.
    Oczywiście nie wspomnę o takich cudach jak wiercenie dziury w katalizatorze itp.
    Mój kolega mechanik powiedział mi ze czasem tak się dzieje i poradził mi dobrze "przegonić " auto na autostradzie i będzie ok. Co kolega na to?

1
  • #7 14 Wrz 2017 17:02
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Gdyby sonda nie działała to miałbyś błąd o tym, tutaj problemem jest to że sterownik widzi ten sam skład spalin przed i za katalizatorem.
    Nie raz miałem styczność z zapchanym katalizatorem czy wypalonym i ten błąd zawsze dotyczył wypalonego.
    Jak się zapcha katalizator to silnik nie ma mocy, spalanie wzrasta i nastaje cisza z tyłu bo z tłumika ledwo co wieje spalinami.
    Chcesz patrzeć na oscylację sondy to porównaj ją z oscylacja z pierwszej sondy (jeżeli pierwsza nie jest szerokopasmowa).

1
  • #8 14 Wrz 2017 21:13
    Bieda z nędzą
    Poziom 31  

grala1 napisał:
    Gdyby sonda nie działała to miałbyś błąd o tym,

Wtedy jest błąd- B1S2 nie wykazuje aktywności. Sprawa bezdyskusyjna, druga sonda nie wygenerowała napięcia większego, niż 0,4V. Natomiast błąd P0420 to zupełnie inna sprawa- po prostu druga sonda wykryła, że spaliny nie idą oczyszczone.
    Jest na to jeszcze inny sposób, bardzo tani i sam go stosuję, ale nie moge o tym napisać.

3
  • #9 14 Wrz 2017 22:05
    farmer2020
    Poziom 5  

Bieda z nędzą możesz w jakiś inny sposób podpowiedzieć nie pisząc tutaj

2
  • #10 31 Sty 2018 15:16
    farmer2020
    Poziom 5  

Pomogła wymiana sondy na nową tylko trochę lepszą niż te chińskie, ja sprowadzałem ze Stanów, koszt około 200zł z przesyłką, cłem i podatkiem.

0
  Szukaj w 5mln produktów