Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWN610D - Błąd E01 pralka dziwnie strzela

Barakiel 14 Wrz 2017 10:05 360 8
  • #1 14 Wrz 2017 10:05
    Barakiel
    Poziom 3  

Błąd E01 pralka dziwnie strzela w miejscu blokady drzwiczek nie chce zastartować, Blokada najpewniej jest uszkodzona potrzebuję schematu blokady czy da się ją naprawić ? lub schematu pinów kości pralki Amica AWN610D, proszę o odpowiedź i nie usuwanie mojego postu jeśli nie otrzymam odpowiedzi to i tak czeka mnie żmudna metoda prób i błędów a wole zrobić to jak należy...

0 8
  • #3 14 Wrz 2017 10:34
    Barakiel
    Poziom 3  

Nie stać mnie

0
  • #4 14 Wrz 2017 10:50
    h jaworski
    Specjalista AGD

Barakiel co ci da schemat blokady jak podejrzewasz że jest uszkodzona to wymontuj ją i zobacz co jest uszkodzone w środku . Źle działająca blokada nie oznacza że sama blokada jest uszkodzona bo ona współpracuje z ryglem w drzwiach i tu też może być problem .

Chupacabra napisał:
    Blokady się nie naprawia, blokadę się wymienia bo można sobie moduł uszkodzić.

Śmiem z kolegą się nie zgodzić wielokrotnie naprawiałem różne blokady i nigdy z tego powodu nie miałem żadnych problemów tylko trzeba się na tym znać dobrze zdiagnozować problem i go usunąć ale fakt jak ktoś się nie zna to lepiej wymienić .

0
  • #5 14 Wrz 2017 11:00
    Barakiel
    Poziom 3  

h jaworski napisał:
    Barakiel co ci da schemat blokady jak podejrzewasz że jest uszkodzona to wymontuj ją i zobacz co jest uszkodzone w środku . Źle działająca blokada nie oznacza że sama blokada jest uszkodzona bo ona współpracuje z ryglem w drzwiach i tu też może być problem . .

pominę blokadę i sprawdzę czy działa pralka

0
  • #6 14 Wrz 2017 11:19
    h jaworski
    Specjalista AGD

Barakiel napisał:
    pominę blokadę i sprawdzę czy działa pralka

1 złe połączenie i możesz co najmniej naprawiać moduł jak przy twojej probie przeżyje procesor bo jak nie to i moduł będziesz miał do wymiany .

0
  • #7 14 Wrz 2017 12:02
    Barakiel
    Poziom 3  

h jaworski napisał:
    1 złe połączenie i możesz co najmniej naprawiać moduł jak przy twojej probie przeżyje procesor bo jak nie to i moduł będziesz miał do wymiany .
    No dobra a co z tym ryglem co mogło się w nim popsuć?

0
  • #8 14 Wrz 2017 12:21
    h jaworski
    Specjalista AGD

Popsuć mogło się wszystko co tam jest , mogły upalić się styki mógł pęknąć jakiś plastik itd.
    Wyjmij blokadę z pralki nie odłączając i sprawdź czy działa ręcznie bez zaczepu drzwi tylko sprawdź w którą stronę działa zaczep bo zamek w złą stronę nie zadziała .

0
  • #9 14 Wrz 2017 18:25
    Barakiel
    Poziom 3  

Usunąłem rygiel z blokady poszło dwa prania teraz dalej to samo... Rozepnę ją jeszcze raz i poszukam przepalonych punktów, a tą cewkę da się wymienić?

0