Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie przwody do kamer??

04 Sie 2005 23:19 1365 6
  • Poziom 14  
    Witam!
    Są hale o długości ~45m. Na ich końcach i początkach trzeba zamontować kamery - tak, aby było widać co się dzieje w hali. Z hali trzeba jeszcze doliczyć ok 20 metrów do stanowiska. Całkowita odległość najdalszych kamer od stanowiska to ok. 70-75m. Jaki przewód (przekrój i ilość żył) trzeba położyć aby to działało? obraz może być czarno-biały (bez dźwięku)

dziękuję i pozdrawiam
  • Specjalista techniki cyfrowej
    Na allegro są bezprzewodowe kamery na 2.4GHz, zasięgu powinno starczyć, chociaż nie musi, nie wiem, na takie odległości nie testowaliśmy (na 10m działa super).

Jak już kupiłeś kamery to:
    1) Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie modulatora przy kamerze i przesyłanie tego zwykłym kablem antenowym. Modulator do wydłubania ze starego magnetowidu, albo na giełdzie, używany za jakieś 20-30PLN
    Jeżeli sygnał będzie słaby - zaraz za modulatorem (nie przy odbiorniku!) daj wzmacniacz antenowy, lepsza była by "hybryda" z kablówki, ale może być problem z dostaniem takiego cuda.

2) Jeżeli koniecznie chcesz przesyłać sam zespolony sygnał wideo (znaczy bez modulacji), to kabel powinien być oczywiście ekranowany, najlepiej ekran z dodatkową folią, ale i tak musisz liczyć się z możliwością wystąpienia sporych zakłóceń (zależy, jakie maszyny na hali pracują). Antenowy się nadaje. Podobnie jak powyżej - można stosować wzmacniacz, ale niestety zwykły antenowy nic tu nie da, musi to być wzmacniacz szerokopasmowy pracujący od 0Hz do 6.5MHz.

Puszczaliśmy z kumplem sygnał video po kablu długości 6m (taki zwykły cienki audio-video jak do łączenia magnetowidu z TV) - obraz prawie idealny (znaczy ostry "jak żyleta", brak śniegu, tylko ledwie widoczne poruszające się poziome pasy).
  • Specjalista elektryk
    Witam

Myślę, że ten link wiele wyjaśni https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic120578.html

Jakie to kamery??? wyjście mają na BNC?
    Do 100 m spokojnie przewodem koncentrycznym antenowym, możesz juz dac lepszy podwójnie ekranowany (z folią) czyli typowy SAT lub stosowany w kablówkach

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Jeśeli po koncentryku nie pójdzie mozna zastosować skrętkę i intefrace pradowy i sygnał symetryczny. Ale to juz pewne dodatkowe koszty...
  • Poziom 14  
    Witam!

Widzę, że nie do końca jasno się wyraziłem.
    Nie mam na razie nic oprócz tych hal :)

Chcę zawczasu pociągnąć instalację i stąd pytanie o to jaki zestaw zastosować (jaki typ kamery, jaki przewód - ile żył, czy może koncentryk)....
    Tak samo jak to stanowisko: tego też jeszcze nie ma. Jest założenie, żeby ten obraz mógł być nagrany na magnetowid lub po karrcie TV na kompa.

Dlatego proszę o rady bardziej kompleksowe... (chcę wszystko wiedzieć wcześniej, bo już raz żałowałem)

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    W takim razie najbezpieczniej będzie zastosować skrętkę lub bardzo dobry koncentryk. Jedno i drugie wiąże się z kosztami.