Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne za działanie bezpiecznika automatycznego w sieci 220v

14 Wrz 2017 14:01 747 9
  • #1 14 Wrz 2017 14:01
    1701847
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 14 Wrz 2017 14:21
    koala106
    Poziom 39  
  • Pomocny post
    #3 14 Wrz 2017 16:50
    beam_beer
    Poziom 18  

Być może padł kondensator przeciwzakłóceniowy w lodówce. Objawia to się tym co napisałeś, oraz może wizualnie nieciekawie wyglądać. Możesz go mieć przy kostce z tyłu lodówki tam, gdzie wchodzi przewód zasilający.

1
  • Pomocny post
    #4 23 Wrz 2017 22:47
    tadgra
    Poziom 16  

beam_beer napisał:
    Być może padł kondensator przeciwzakłóceniowy w lodówce. Objawia to się tym co napisałeś, oraz może wizualnie nieciekawie wyglądać. Możesz go mieć przy kostce z tyłu lodówki tam, gdzie wchodzi przewód zasilający.

Też tak miałem z lodówką. Padł kondensator przeciwzakłóceniowy, który zrobił najpierw zwarcie i spowodował zadziałanie zabezpieczeń a to zwarcie upaliło jego końcówki i po ponownym załączeniu wszystko było OK tylko, że lodówka siała zakłóceniami. Warto go wymienić, to koszt kilku zł.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Wrz 2017 23:53
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

tadgra napisał:
    beam_beer napisał:

Też tak miałem z lodówką. Padł kondensator przeciwzakłóceniowy, który zrobił najpierw zwarcie i spowodował zadziałanie zabezpieczeń a to zwarcie upaliło jego końcówki i po ponownym załączeniu wszystko było OK tylko, że lodówka siała zakłóceniami. Warto go wymienić, to koszt kilku zł.

Możesz napisać co to za lodówka (typ,producent ) oraz podać typ kondensatora przeciwzakłóceniowego ?

0
  • #6 24 Wrz 2017 00:44
    tadgra
    Poziom 16  

Niestety nie pamiętam bo to było z 20 lat temu. To był jakiś Polar dawno już na złomie a filtr kupiłem w sklepie z częściami do AGD.

0
  • #7 24 Wrz 2017 08:27
    1701847
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #8 24 Wrz 2017 11:00
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Nie podałeś typu kondensatora przeciwzakłóceniowego.Do tej pory nie spotkałem go mimo że wiele lodówek przeszło przez moje ręce, choć niektórzy piszą ze wymieniali - tylko właściwie co, czyżby beletrystyka?
    :arrow: tadgra
    To był prawdopodobnie układ rozruchowy. Kondensatory przeciwzakłóceniowe oraz filtry p/z to pralki,roboty kuchenne,odkurzacze, elektronarzędzia a nie lodówki.

Dodano po 9 [minuty]:

vitia48 napisał:
    24.09.
    Kilka dni temu był serwisant do lodówki Bosch nie stwierdził żadnych usterek w lodówce, 50zł za diagnozę, w tym samym dniu z wadliwej linii zasilania przełożyłem zasilanie lodówki, pralki na inną linie, rozkręciłem wszystkie gniazdka sieciowe znajdujące się na tej linii nie było w nich śladu zwarcia, Omomierzem sprawdziłem kupiony w sklepie przedłużacz obudowa nie rozbieralna, używany sporadycznie do zasilania żelazka, pomiar nie wykazał zwarcia, w czasie zadziałania bezpiecznika nic nie było podłączone do niego.
    Wczoraj koło 23,30 znowu wybiło bezpiecznik na tej linii jak również na klatce schodowej, do której podpięte obecnie jest komputer, tv oraz dekoder, komputer wyłączony na listwie zasilającej z wyłącznikiem, listwa po rozkręceniu brak śladu zwarcia, Tv wyłączony jedynie dekoder w stanie czuwania, Po przywróceniu zasilania na tym obwodzie sprzęt podłączony działa. W następnym tygodni wezwę elektryka. Bardzo dziękuje za wszelką pomoc.

Celowa wizyta elektryka ,pomiary dokładne instalacji.Napisz co stwierdził po pomiarach oraz jakie pomiary wykonał.
    P.S
    Nie zaleca się stosowania przedłużaczy do zasilania lodówek,pralek, kuchenek tym bardziej nierozbieralnych ( made in PRC czyli china export )

0
  • #9 24 Wrz 2017 13:07
    1701847
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Wrz 2017 13:36
    Akrzy74
    Poziom 39  

vitia48 napisał:
    rozkręciłem wszystkie gniazdka sieciowe znajdujące się na tej linii nie było w nich śladu zwarcia,

Uważam, że nie masz pojęcia co to jest zwarcie, stan zwarcia, metaliczne zwarcie czy też pomiar miernikiem którego pomiar wynosi 500V w czasie 30 sekund, i do tego należy dążyć. Każdy inny pomiar to belerystyka. Skoro elektryk sprawdzał instalację, należało przedstawić protokół z pomiarów, a skoro protokołu nie wystawił, żadnego sprawdzenia nie było. Należy sprawdzić urządzenie podłączone do gniazdka.

Zamykam.

0