Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Perfecta rezystory parametryczne.

djlukas 14 Wrz 2017 17:30 783 12
  • #1 14 Wrz 2017 17:30
    djlukas
    Poziom 27  

Witam.
    Czy mogę w tej centrali zastosować do czujek rezystory o wartościach R1 1,1KOm R2 2,2KOm czy tylko 1,1KOm dla obydwu rezystorów jak pisze w instrukcji?

0 12
  • #3 14 Wrz 2017 18:03
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

djlukas napisał:
    Czy mogę w tej centrali zastosować do czujek rezystory o wartościach R1 1,1KOm R2 2,2KOm

Nie możesz. Oba rezystory w 2EOL/NC mają być identyczne. Pytanie jest: co chciałeś przez to uzyskać?

0
  • #4 14 Wrz 2017 18:33
    djlukas
    Poziom 27  

dariusz.bembenek napisał:
    Pytanie jest: co chciałeś przez to uzyskać?

Poprostu brakło mi 1,1KOm. Myślałem, że ustawię sobie wartości w programie jak w Versie.

0
  • #5 14 Wrz 2017 18:42
    dariusz.bembenek

djlukas napisał:
    brakło mi 1,1KOm

Jeżeli masz więcej rezystorów o wartości 2,2 kohm, to połączenie dwóch takich rezystorów w sposób równoległy da nam zastępczą rezystancję 1,1 kohm.

Mało tego.. odpowiednie podłączenie dwóch rezystorów 2,2 kohm w czujce również spełni swoje zadanie do pracy w 2EOL/NC. Schemat jest wtedy trochę inny.. proponuję się dokładnie przyjrzeć jak to może działać.

0
  • #6 14 Wrz 2017 21:31
    djlukas
    Poziom 27  

Jeżeli masz więcej rezystorów o wartości 2,2 kohm, to połączenie dwóch takich rezystorów w sposób równoległy da nam zastępczą rezystancję 1,1 kohm.

To chyba każdy wie :D

Mało tego.. odpowiednie podłączenie dwóch rezystorów 2,2 kohm w czujce również spełni swoje zadanie do pracy w 2EOL/NC. Schemat jest wtedy trochę inny.. proponuję się dokładnie przyjrzeć jak to może działać.

O to chodzi?

A przy okazji, będzie Pan prowadził szkolenie dnia 17.11 z Perfecty ? :) Niestety na wcześniejsze terminy nie zdążyłem się zapisać.

0
  • #7 14 Wrz 2017 22:14
    dariusz.bembenek

djlukas napisał:
    O to chodzi?

Tak. Nie jest to powszechne, ale jeżeli nie ma innego wyjścia, a system musi być uruchomiony, to odpowiedź jest jasna.. ;)

djlukas napisał:
    A przy okazji, będzie Pan prowadził szkolenie dnia 17.11 z Perfecty ?

Będę ;)

0
  • #8 18 Wrz 2017 21:39
    djlukas
    Poziom 27  

Jeszcze jedno pytanie, bo nie mogę nigdzie znaleźć.
    Co oznacza siedem sygnałów na manipulatorze podczas uzbrajania systemu z pilota?

0
  • #9 19 Wrz 2017 09:24
    dariusz.bembenek

Nie widziałem takiego przypadku. Widziałem 7 krótkich sygnałów w sygnalizatorze, kiedy było niepowodzenie w załączeniu czuwania z pilota, ale nie w manipulatorze.

0
  • #11 19 Wrz 2017 16:37
    djlukas
    Poziom 27  

Mój błąd chodziło mi właśnie o sygnalizator zewnętrzny a nie manipulator ;-)

kiedy było niepowodzenie w załączeniu czuwania z pilota, ale nie w manipulatorze

Ale w tym wypadku się załącza czuwanie.

0
  • #12 19 Wrz 2017 17:46
    dariusz.bembenek

Cytat z instrukcji programowania:
    "odmowę załączenia czuwania lub zakończenie niepowodzeniem procedury załączenia czuwania – 7 impulsów"
    str. 31.

Wynika z tego, że czuwanie jednak nie zostało załączone. Jeżeli tak, to jest to jakiś poważny błąd centrali. Jednak z tą rzeczą nie było jeszcze problemu. Proponuję sprawdzić i się upewnić, czy na 100% czuwanie zostało załączone (stan stref w Perfecta Soft). Jeżeli jest zaznaczona opcja "Sprawdzanie warunków przed załączeniem czuwania" (płyta główna), to właśnie te 7 krótkich błysków może się pokazać, jeżeli system się nie włączy. Trzeba tutaj pogrzebać i się przyjrzeć.

0
  • #13 26 Wrz 2017 20:56
    djlukas
    Poziom 27  

Witam ponownie. Nie dawało mi to spokoju i zacząłem szukać przyczyny. Okazało się, że powodem było ustawienie pilota na " 49:załącz czuwanie pełne strefa 1+2" a ja nie miałem przypisanej strefy 2. Zmieniłem parametr pilota na "41: załącz czuwanie strefa 1" i wszystko jest ok.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo