Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lumia 830 - komputer nie widzi urządzenia

aurora23 14 Sep 2017 17:44 798 5
    aurora23
    Level 10  
    Witam,
    mam Nokię Lumię 830 po zalaniu - według serwisu nie do naprawienia.
    Nie działa wyświetlacz, po włączeniu przycisku power ( lub podłączeniu do komputera przez USB) świecą się jedynie dolne diody przycisków dotykowych.
    Rzecz w tym, że chciałam przegrać zdjęcia i filmy z pamięci telefonu (nie karta SD) na komputer (Win7 64 bit, Lenovo P580). Jednak sprzęt w ogóle nie jest wykrywany przez komputer.
    Wchodziłam w aplet Urządzenia i drukarki w Panelu sterowania, ale po długotrwałym ładowaniu paska nic się nie dzieje...
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak podejść do tematu?
    Nie jestem pewna, ale możliwe, że na telefonie ustawione jest tylko ładowanie baterii po podłączeniu USB, ale rzecz jasna z uwagi na spalony wyświetlacz, nie jestem w stanie zmienić tego ustawienia.
    sosarek

Level 43  
    aurora23 wrote:
    mam Nokię Lumię 830 po zalaniu

W takim razie domowymi sposobami nic nie wskórasz, możesz co najwyżej skorzystać z usług firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych z nośników - ale jeśli się podejmą tanio na pewno nie będzie.
    aurora23
    Level 10  
    No ale skoro telefon jest włączony (słyszę dźwięki przychodzących maili i powiadomień)...

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedna rzecz. Podłączam do kompa telefon męża. Również Lumia tylko 600-ileś. I sytuacja jest analogiczna. Nie słyszę dźwięku ani wibracji podłączonego sprzętu. Nie dzieje się nic...
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Bez sprawnego wyświetlacza i tak nic nie zgrasz. Pozostaje dobry serwis.
    aurora23
    Level 10  
    No niestety... Koszt zgrania danych po wylutowaniu kości pamięci zaczyna się od 750 PLN i kończy na 1480 PLN. szok! Gdybym była pewna, że to tylko wyświetlacz, pewnie bardziej opłacałoby się wymienić wyświetlacz niż oddawać tel. do zgrania danych. Szkoda tylko, że serwis do którego wcześniej oddałam telefon potraktował mnie jak kobietę idiotkę laika , która na niczym się nie zna i nie raczyli mnie nawet poinformować co faktycznie jest uszkodzone w telefonie. Chociaż po zalaniu, a raczej po zaślinieniu telefonu przez dziecko, pewnie wiele układów uległo awarii, a niedziałający wyświetlacz to tylko efekt końcowy. Na szczęście nie dokonali przywrócenia ustawień fabrycznych na telefonie bo łączy się z siecią WiFi i słyszę dźwięk przychodzących maili na moje konto pocztowe.
    Ech... gdyby to chociaż był dotyk to podłączyłabym kabel OTG i coś myszką pokombinowała, a tak to szkoda gadać... Zresztą nie wiem, czy Windows Phone obsługuje tę funkcjonalność.
    W życiu nie kupie juz tel z Windowsem...
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Udaj się do innego serwisu. Jeżeli telefon miał fabryczny Windows 10 mobile to OTG powinno zadziałać.